reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 30 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Spočítejte: 33 + 14 se rovná:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Hanča
« kdy: 07. 07. 2016, 07:26:46 »

Domluvte se s ním a změňte mu DPČ na DPP, pro něho je to jedno, ale pro Vás to bude jednodušší. Pokud podepíše Prohlášení, nebudete mu strhávat 300 Kč a tím to bude hotovo a "šmytec", na konci roku nejsou žádné další povinnosti ani pro Vás ani pro něho.
Poslal: Mirka
« kdy: 02. 07. 2016, 10:22:23 »

Dala jsem mu podepsat uz dohodu o pracovni cinnosti.
Je to problem?
Kdyz podepise prohlaseni a nebudu mu strhavat 300 Kc dan, co musi udelat on na konci roku?
Diky Mirka
Poslal: Hanča
« kdy: 01. 07. 2016, 14:10:25 »

Pokud je člověk v evidenci ÚP i když nepobírá podporu, může si přivydělat  a to maximálně do poloviny minimállní mzdy. Ve Vašem případě bych volila variantu DOHODY O PROVEDENÍ PRÁCE MAX. DO 300 HODIN ZA ROK, dala mu podepsat Prohlášení poplatníka, pokud nemá někde jinde ještě nějakou brigádu a tím by dostal celou částku 2 000,- . Podle mě má tato práce u Vás spíš formu jednorázové ( i když opakované ) PRÁCE než soustavné ČINNOSTI.
Poslal: Mirka
« kdy: 01. 07. 2016, 12:16:35 »

Dobry den, budu zamestnavat pracovnika, ktery je registrovan na uradu prace, ale nepobira jiz zadnou podporu. U nas ma byt zamestnan na dohodu o opracovni cinnosti na jeden den v tydnu za mzdu 2.000 Kc mesicne (udrzba pocitacove site). Neplatim tedy za nej ani zdrav. ani soc. pojisteni. Muj dotaz se tyka castky dane ze mzdy 15 % (300 Kc). Mam mu dat podepsat prohlaseni a tuto castku odepsat nebo mam castku 300 Kc odvadet a nic mu nedavat podepisovat? Co je pro nej i pro mne vyhodnejsi? Diky
Poslal: Mirka
« kdy: 01. 07. 2016, 12:10:55 »

Dobry den, budu zamestnavat pracovnika, ktery je registrovan na uradu prace, ale nepobira jiz zadbnou opodporu. U nas ma byt zamestnan na dohudu o opracovni cinnosti na jeden den v tydnu za mzdu 2.000 Kc mesice (udrzba pocitacove site). Neplatim tedy za nej ani zdrav. ani soc. pojisteni. Muj dotaz se tyka castky dane ze mzdy 15 % (300 Kc). Mam mu dat podepsat prohlaseni a tuto castku odepsat nebo mam castku 300 Kc odvadet a nic mu nedavat podepisovat? Co je pro nej i pro mne vyhodnejsi? Diky
Platby GoPay

reklama