reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Volné fórum / daňová evidence
« Poslední příspěvek od Jana B kdy Včera v 22:27:31 »
Dobrý den,
jsem OSVČ a vedu daňovou evidenci a ráda bych se zeptala, zda je možné si do výdajů zahrnout fakturu za balík, kde je napsané "Neplaťte, hrazeno dobírkou!". Balík přivezla Česká pošta, ale nemám žádný doklad o převzetí peněz pošťákem. Uzná mi toto finanční úřad i bez daného dokladu?
Děkuji za pomoc  :) .
2
Volné fórum / FO z Ruska - daň. rezident v ČR - IČO?
« Poslední příspěvek od qwerty kdy 17. 01. 2018, 17:02:42 »
Dobrý den,
 
 naše firma si na úklidové služby najala fyzickou osobu (občan z Ruska). Mám potvrzeno, že je to daňový rezident v ČR. Chtěla bych se zeptat, zda musí mít IČO? Nebo co se uvede do smlouvy? Jen jeho rodné číslo? Nebo je nutné, aby měl to IČO? Nebo jsou zde jiná úskalí, když se jedná o občana z Ruska?

Děkuji.
 
3
Volné fórum / Oznámení o plnění povinného podílu
« Poslední příspěvek od Pavlína kdy 17. 01. 2018, 13:21:43 »
Dobrý den, několikrát jsem vše prostudovala, ale vůbec nechápu, kde vezmu a najdu částku námi odebraných výrobků v režimu náhradního plnění? Vím, že naše nákupní oddělení potvrzuje údaje na základě zaslaného e-mailu. Ale kolegové z nákupu mi tvrdí, že nic jiného nevidí - představovala jsem si, že tam uvidí nějakou tabulku, kde bude suma, za kterou jsme odebrali a zaplatili .....? Tuto mi vytisknou a daj a já jako mzdová účetní zajistím výpočet odvodu do státního rozpočtu.

Prosím Vás nevíte, kde takový papír získám?

Pavlína
4
Volné fórum / Opravný daňový doklad
« Poslední příspěvek od faron kdy 16. 01. 2018, 22:28:16 »
Prosím o radu jak se vypořádat s vydanou fakturou ( 01/2017 -plátce DPH OSVČ) ,kterou odběratel zašantrošil a teď ji z nějakých dotačních důvodů již nemůže uhradit a chce abych vystavil novou až letos. Do jeho účetnictví vůbec nebyla zařazena. Jakým stylem vystornovat moji fa z které už bylo odvedeno DPH a byla zahrnuta v KH.
1) Opravný daňový doklad vystavený třeba v prosinci na stejnou částku z mínusem a v prosincovem DPH pak odečíst ? a KH ?
    A je nutné aby byl doklad podepsaný od protistrany ? je nutný originál nebo stačí scan mailem? A důvod vystavení opravného dokladu?

2) Dobropis ?? ( to už je asi to samé,ale Pohoda nabízí obě možnosti)

3) Storno faktury??
5
Volné fórum / Reklamace dveří, dodán jiný dekor..neuznaná reklamace
« Poslední příspěvek od Martin Červený kdy 16. 01. 2018, 21:08:03 »
Dobrý den, prosím o radu.
Můj dotaz je:
V jednom místním obchodě jsem objednal obložkové zárubně a dveře. Odstín (typ) dekoru jsem vybíral z tištěného katalogu a při objednávce jsem zaplatil zálohu 15 tis a 15 tis jsem doplácel při převzetí, jen odstín dveří neodpovídal barvě v katalogu a dveře jsou v úplně jiné barvě. Nicméně jsem na to upozornil, ale obsluha obchodu se ohradila, že jsem objednal typ dekoru, který je v pořádku. Ale na to, že barva není ani náznakem shodná v katalogu nereagovala.
 Nyní celou zakázku reklamuji, ale vedení obchodu naznačilo, že reklamace v žádném případě nebude realizována, jelikož to bylo zboží na objednávku. Obchod je tedy pouze prostředník, jelikož obchod zboží objednávalo u svého dodavatele. Já jsem tedy reklamoval u obchodu a ten dále prý poslal reklamaci dodavateli (dveře solodoor). Při reklamaci jsem nic nepodepisoval. Reklamace proběhla pouze ústním jednáním a doložením fotografií reálného dekoru dveří.
 Jelikož byla zakázka z mé strany zcela zaplacena, tak jsem si vše odvezl, ale nerozbalil (vše je v transparentní folii, obal tedy nebylo nutné narušit).
Potřebuji radu jak postupovat, jelikož bylo dodáno zboží, které neodpovídá nabídce co se týká barvy. Existuje nějaký zákon, který je na mé straně a budu moci zboží vrátit a to tak, že výměnou za správné zboží, nebo vrácením částky?
Velice děkuji za radu.
Martin Červený
6
Volné fórum / Neomluvená absence
« Poslední příspěvek od Libuše kdy 16. 01. 2018, 10:38:46 »
Prosím o radu, zda při neomluvené absenci celý měsíc (prosinec) je zaměstnavatel povinen zaplatit mzdu za svátky. Zaměstnanec je odměňován měsíční mzdou, která se svátkem nekrátí.
Děkuji
LH
7
Volné fórum / Programování na IČO
« Poslední příspěvek od Vladimír kdy 15. 01. 2018, 16:30:49 »
Dobrý den,


chtěl bych se zeptat, jak se ve vztahu k DPH definuje obrat... je to to samé co celkový roční příjem? Chci pracovat jako programátor OSVČ. Pokud vystavím ročně faktury za více než 1mil, stávám se tedy automaticky plátcem DPH?


Děkuji
8
Volné fórum / OSVC neplátce, fakturace ubytování
« Poslední příspěvek od Vladimír kdy 15. 01. 2018, 15:49:41 »
Dobrý den,

měl bych na Vás jeden dotaz. Přítelkyně se zabývá výukou jazyků a tlumočením jako OSVČ neplátce. Náklady dělá paušálem a obvykle si účtuje jen odvedenou práci. Letos byla několikrát tlumočit mimo místo bydliště a ta firma to s ní skoulela tak, že ona si zaplatila ubytování a vyfakturovala ho firmě jako další položku na faktuře.

V tom případě ale patří jednoduše i ta suma, kterou zaplatila v hotelu a vyfakturovala jako ubytování, do příjmů a musí z toho zaplatit daň a odvody atd, správně??

A jak se v takovém případě v budoucnu bránit? Prostě říci firmě, aby ubytování zajistila sama?

Děkuji
9
Volné fórum / dárce plasmy
« Poslední příspěvek od zaza kdy 15. 01. 2018, 13:46:19 »
Jsem dárce plasmy již několik let.Nyní jsem se dozvěděla,že lze odečítat "z daní" a lze započíst/proplatit pracovní dobu.Dočetla jsem se,že je to za každý odběr letos 3000 korun.Co to v praxi znamená?Jak si mám vysvětlit co to je max. 15 % ze základu daně?Máme nepravidelnou pracovní dobu,ale pracujeme podle ročního plánu.Mám-li tedy v ročním plánu volno a poté mi přibude směna v době.kdy mám jít na plasmu,co s tím?
10
Volné fórum / dotaz
« Poslední příspěvek od Anna Jelenová kdy 14. 01. 2018, 11:01:40 »
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak správně legislativně postupovat.  Chtěla bych si založit malovýrobu masových vepřových konzerv . Není mi jasné, zda hotový výrobek - masová plechovka, musí být dána k nějaké atestaci, než bude zavedena na trh k prodeji. Taktéž nevím, jaký je rozdíl mezi domácím prodejem  (domácí přebytky, prodej na trzích) a prodejem do restauracím a druhé osobě. Děkuji za odpověď, popř. kontakt na osobu, která se v praxi této problematice věnuje.
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama