Poradna Podnikatel.cz

BYZNYS FÓRUM => Zaměstnanci a HR => Téma založeno: Filip Kadlec 13. 11. 2017, 10:50:04

Název: Návštěva lékaře při pružné pracovní době
Přispěvatel: Filip Kadlec 13. 11. 2017, 10:50:04
Dobrý den,


dle zákoníku práce par. 97 se překážky v práci na straně zaměstnance při pružném rozvržení pracovní doby posuzují jako výkon práce jen v rozsahu, ve kterém zasáhly do základní pracovní doby.


Musí si ovšem zaměstnanec napracovat zameškanou pracovní dobu jestliže zasáhne návštěva lékaře do volitelné pracovní doby? Jaký je to paragraf? Kde je toto zmíněno?

Děkuji
Kadlec
Název: Re:Návštěva lékaře při pružné pracovní době
Přispěvatel: Vlasta 14. 11. 2017, 05:49:27
 Zákoník práce

Pružné rozvržení pracovní doby
§85
(4) Při pružném rozvržení pracovní doby musí být průměrná týdenní pracovní doba naplněna ve vyrovnávacím období určeném zaměstnavatelem, nejdéle však v období uvedeném v §78 odst. 1 písm. m).