reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Spočítejte: 1 + 1 se rovná:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Roman
« kdy: 09. 04. 2018, 12:03:35 »

Dobrý de,
Kde seženu vzor faktury vystavene  8)
Poslal: jirka
« kdy: 16. 11. 2014, 10:52:16 »

Text na fakturách,u nichž je uplatňováno osvobození od DPH z titulu dodání zboží do jiného členského státu EU, není nijak závazně právně stanoven. Osobně doporučuji na faktury např. uvést něco v tom smyslu, že se "jedná o dodání zboží plátcem DPH v ČR osobě registrované k dani v jiném členském státě EU,které je osvobozeno od DPH za podmínek ust. §64 odst. 1 zákona č.235/2004 Sb.,o dani z přidané hodnoty, v platném znění".  Myslím, že kromě našich FÚ by to mohlo stačit i slovenským finančákům. Přesto doporučuji dohodnout se slovenskými odběrateli, jaký text potřebují pro účely slovenských FÚ.
 
 
Dobrý den,

mohla bych ještě poprosit o upřesnění. Jsme taky plátci DPH a potřebuji vystavit fakturu na Slovensko. Budu tedy vystavovat bez DPH. Zajímalo by mě, jaký text se ještě musí na fakturu uvést, když není vyčísleno DPH?

Nemůžu to nikde najít.

Děkuji za odpověď.
Poslal: Pavel Říha (Rop)
« kdy: 31. 10. 2014, 19:13:47 »

No záleží za co ... jinak se chovají služby, jinak dodání zboží, jinak nemovitosti, jinak dodání zboží s instalací.
Poslal: Milos
« kdy: 31. 10. 2014, 15:43:33 »

Jakozto distributor elektroniky to resime denne.
Platci -> bez DPH, zapsat do prislusne kolonky priznani a podat spolu s priznanim souhrnne hlaseni s rozpisem dokladu do jinych zemi EU
Neplatci -> Standartni doklad, uplne stejny jako pri fakturaci tuzemske firme - jen asi treba v anglictine - vcetne ceske DPH.
Poslal: Hana
« kdy: 31. 10. 2014, 12:22:13 »

Dobrý den,

mohla bych ještě poprosit o upřesnění. Jsme taky plátci DPH a potřebuji vystavit fakturu na Slovensko. Budu tedy vystavovat bez DPH. Zajímalo by mě, jaký text se ještě musí na fakturu uvést, když není vyčísleno DPH?

Nemůžu to nikde najít.

Děkuji za odpověď.
Poslal: Pavel Říha (Rop)
« kdy: 26. 04. 2012, 12:18:17 »

a) plátci DPH - jedná se o poskytnutí služby dle § 9 odst. 1 ... čili fakturujete bez DPH ... částku za službu uvádíte do řádku 26 ... a podáváte souhrnné hlášení

b) neplátci DPH - poskytnutím této služby se neplátce stává plátcem DPH (nebo alespoň osobou identifikovanou k dani) a postupuje se naprosto stejně jako v bodě a) ... jenom ho k tomu hold musíte dotlačit aby vám poskytnul DIČ (tj. zaregistroval se).
Poslal: jana floriánová
« kdy: 26. 04. 2012, 10:11:46 »

Jedná se o technické výkresy strojírenského charakteru, rozkreslení detailů jednotlivých částí.
Ještě jsem se v dotazu zapomněla zeptat, jestli budu muset podávat souhrnné hlášení? Děkuji
Poslal: Pavel Říha (Rop)
« kdy: 25. 04. 2012, 21:56:13 »

Technické výkresy k čemu? Budova nebo něco jiného?
Poslal: jana
« kdy: 25. 04. 2012, 12:36:29 »

Dobrý den, jsem OSVČ, plátce DPH. Budu vystavovat faktury do Německa za službu - vypracování technických výkresů. Jedna faktura bude pro plátce DPH, jedna pro neplátce. Já v Německu nejsem k dani registrována. Jak to bude s DPH na mnou vystavovaných fakturách? Děkuji za odpověď.
Platby GoPay

reklama