Poradna Podnikatel.cz

BYZNYS FÓRUM => Volné fórum => Téma založeno: alena 17. 01. 2019, 12:53:02

Název: uroky z uvěru - uplatnění
Přispěvatel: alena 17. 01. 2019, 12:53:02
Dobrý den,
mám byt ve společném vlastnictví s bývalým manželem, rozvedeni 6 let. Na pořízení jsme měli hypotéku (zbýva ještě asi 8 let) - úroky z úvěru si uplatňoval jen bývalý manžel - nyní bych si ale chtěla úroky začít uplatnit i já . Hypotéka se platí z měho účtu, manžel posílá na můj účet polovinu splátky. Problém je, že se mnou nekomunikuje (a o penízech už vůbec ne). Prvděpodobně si vyřídil u ČS , že potvrzení o zaplacených úrocích chodí jen jemu (žije v jiné, městě) , já nemám ani tu původní Smlouvu o vyřízení hypotéky (odnesl si po rozvodu on).
Mě potvrzení nechodí, přestože jsem spoludlužník a hypotélu platíme napůl. Můj dotaz - mám nárok si uplatnit polovinu úroky a co k tomu budu potřebovat?Děkuji. AJ
Název: Re:uroky z uvěru - uplatnění
Přispěvatel: Hanča 29. 01. 2019, 08:05:36
Tady je každá rada drahá, pokud spolu lidi nemluví. Vy byste si mohla uplatnit polovinu úroků v případě, že budete mít od bývalého manžela prohlášení, že on si uplatní taky jen polovinu. K tomu musíte doložit samozřejmě smlouvu, potvrzení o příjmech a další potřebná lejstra. Toto by se dalo vyřídit v bance, ale to prohlášení je hooodně nejisté. Zkuste mu pohrozit finančákem, že mu to neuznají, že na to máte nárok rovným dílem oba, třeba to zabere. Nebo že přestanete platit svoje splátky, když chce výhody, tak ať za ně zaplatí.