Poradna Podnikatel.cz

ARCHIVNÍ FÓRUM => Právo a zákony => Téma založeno: Adel_s 25. 06. 2015, 10:41:52

Název: Přepis s.r.o.
Přispěvatel: Adel_s 25. 06. 2015, 10:41:52
Přeji vám všem hezký den,můj otec má s.r.o. se sídlem v Praze, ale oba bydlíme u České Lípy. Chce ho na mě přepsat, protože s.r.o. nevyužívá a já s ním mám jiné plány. Ať jsem zavolala na jakýkoliv úřad, nikdo nebyl schopen mi odpovědět na mou celkem jednoduchou otázku - jaké dokumenty k tomu potřebuji a kam s nimi mám jít. Kvůli stěhování nemůžeme najít dokumentaci o vzniku s.r.o. atd., ovšem vše je zapsáno v rejstříku, proto se ptám, co přesně potřebuji.
Na internetu je všude samé asi, nejspíš, tak prosím o pomoc někoho, kdo opravdu VÍ.
Budu moc vděčná za odpověď.
Název: Re:Přepis s.r.o.
Přispěvatel: Monika Sindelkova 25. 06. 2015, 12:42:17
Obraťte se na místního notáře, ten vám s tím pomůže i provede změnu v OR.
Název: Re:Přepis s.r.o.
Přispěvatel: Petr Šinagl - AAC&S 28. 06. 2015, 08:55:35
Na to co popisujete potřebujete učinit dva právní úkony:

1) převod obchodního podílu z otce na Vás - smlouvu si můžete sepsat sami, podpisy pod ní musí být úředně ověřeny - ovšem při tvorbě  konkrétního obsahu smlouvy pozor na daně - nešikovná formulace se může prodražit, šikovná v budoucnu naopak peníze ušetřit)

2) změna společenské smlouvy kterou změníte sídlo firmy a případně i předmět činnosti či další záležitosti - toto musí mít formu notářského zápisu, tedy se stačí obrátit se na kteréhokoli notáře dle Vašeho výběru (předem je potřeba mít promyšleno, co vlastně a co všechno chcete změnit, neb každá zapomenutá změna později znamená další notářský zápis zase za tytéž peníze).