reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 30 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Spočítejte: 6 + 1 se rovná:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Tereza
« kdy: 01. 05. 2019, 20:40:08 »

Takový menší dotaz, ten limit 326 tisíc se vztahuje na zboží, které nakoupím v zemi EU nebo na to za kolik ho prodám tady v ČR? Jde mi o to, že si do svého obchodu dovážím zboží z Německa a pak ho prodávám, ten limit 326 tisíc počítám z nákupů v Německu nebo pak tržby v mém obchodě? Díky za odpověď
Poslal: Pavel Říha (Rop)
« kdy: 25. 05. 2011, 20:37:58 »

Kdo je povinen vést účetnictví je v § 1 odst. 2 zákona o účetnictví - http://www.podnikatel.cz/zakony/zakon-c-563-1991-sb-o-ucetnictvi/cele-zneni/#p-1
Fyzické osoby mají povinnost vést účetnictví jen pokud jejich obrat je vyšší než 25.000.000 Kč. Možná by to chtělo změnit poradce ... respektive především váš zaměstnavatel by měl změnit ekonoma :-D

Váš princip je správný ... jenom jako plátce DPH u dovozu odvedete DPH 200 a současně máte nárok na odpočet 200 (tento relativně zbytečný krok se dělá kvůli tomu, že povinnost přiznat daň je vždy ... ovšem nárok na odpočet je jen při použití pro další ekonomickou činnost).

Jinak finanční úřad je orgán kontrolní ... orgán poradenský jsou daňový a účetní poradci ... kteří za to berou ovšem peníze :-)
Poslal: Stánkař
« kdy: 25. 05. 2011, 18:17:52 »

Ekonomka v práci je mimo.
Poslal: tomas.pekar
« kdy: 25. 05. 2011, 17:43:53 »

Bude to jeste boj :-/

Bavil jsem se s ekonomkou v praci a ta mi tvrdi, ze jako platce DPH musim vest podvojne ucetnictvi. Ted si clovece vyber.

Dovolil bych si uvest priklad:

neplatce DPH
v Nemecku nakoupim za 1.000€ bez DPH, jelikoz jsem neplatce DPH nakupni cena vc. DPH bude 1.070€ (DPH je na dane zbozi 7%). Dovezu tedy zdanene zbozi za 1.070€ a prodam jej napr. za 1.270€, takze 200€ je zisk, ktery radne zdanim.

platce DPH
v Nemecku nakoupim za 1.000€, jelikoz jsem platce DPH nakupni cena bude 1.000€ (DPH v Nemecku platit nebudu). Dovezu tedy nezdanene zbozi za 1.000€ a prodam jej napr. za 1.200€ s tim, ze dan bude 20% z castky 1.200€, tzn. 240€. 240€ odvedu statu a jsme oba spokojeni :-)

Blizi se to alespon trosku realite? :-)

Ptal jsem se i na financnim urade, ale odpoved byla "financni urad neni opravnen k zavaznemu vykladu pravnich predpisu ani k poskytovani poradenstvi". A ja si naivne myslel, ze mi poradi :-/
Poslal: Pavel Říha (Rop)
« kdy: 23. 05. 2011, 19:21:07 »

Ano to se mýlíte ...

evidence DPH a (podvojné) účetnictví jsou pokaždé něco jiného.

Můžete být plátcem DPH a přitom vést daňovou evidenci, či prokazovat náklady paušálem.

Evidence DPH je trochu rozdílná ale je lajcky zvládnutelná ... horší je to s tím správným určením kam to do té evidence nacpat a hlavně kdy .... a jestli to tam vůbec nacpat ... :-)
Poslal: tomas.pekar
« kdy: 23. 05. 2011, 13:42:58 »

Rad bych, ale jako platci DPH mi nic jineho zbyvat nebude, nebo se mylim?

Zatim si ucetnictvi delam sam, za 5 let jsem se v tom jakz, takz zorientoval, ale vzdy jsem byl neplatce DPH. Ted zjistuju, zda to ma cenu a co vse to obnasi, proto ty blbe otazky :-)

I pokud bych se rozhodl do toho jit a mel ucetni, tak chci mit prehled co a jak.
Poslal: Pavel Říha (Rop)
« kdy: 23. 05. 2011, 08:45:56 »

Podvojné účetnictví nechce spát ...

Na DPH je lepší si najmout nějakou účetní :-)
Poslal: tomas.pekar
« kdy: 23. 05. 2011, 07:27:08 »

Skoda, ze nejaka dobrovolnost nefunguje i pri placeni dani :-D

Slo mi o to, ze stejne zbozi je v Nemecku zdaneno 7% a u nas 20%. To je vyrazny rozdil a obaval jsem se nejakeho doplaceni dane. Zatim sice platce DPH nejsem, ale obavam se, ze se to zmeni. Budu muset neco nastudovat, odpocet dane a podvojne ucetnictvi jsou pro me zatim zahada :-/
Poslal: Pavel Říha (Rop)
« kdy: 23. 05. 2011, 00:59:10 »

Takovy je princip ze zboží má jiné sazby daně :-) Respektive je to na dobrolovnosti jednotlivých států.

Pokud budete plátcem DPH, tak nakoupíte bez DPH u nás přiznáte české DPH a v tu samou chvíli budete mít nárok na odpočet DPH. A při prodeji zase ke své ceně přirazíte DPH :-)
Poslal: tomas.pekar
« kdy: 22. 05. 2011, 23:16:40 »

Dekuji za odpoved.
Nevadi, ze dane zbozi je jinak zdaneno u nas a jinak v Nemecku?
Jak by to bylo v pripade, kdybych se stal platcem DPH?
Dekuji
Poslal: Pavel Říha (Rop)
« kdy: 22. 05. 2011, 08:56:17 »

Nejste plátcem DPH. Nakoupíte zboží z EU včetně DPH platné v daném státě. A tím to hasne. Nic si nenárokujete zpět (Je to naprosto stejné jako když nakupujete od plátce DPH u nás). Dodavateli neříkejte své DIČ a upozorněte ho na to, že nejste plátcem DPH.

Jenom pokud nakoupíte za více než 326.000 Kč za kalendářní rok tak se stáváte plátcem DPH.
Poslal: tomas.pekar
« kdy: 21. 05. 2011, 23:12:35 »

Dobry den,
 zvazuji moznost rozsireni nabizeneho sortimentu zbozi a chtel bych dovazet zbozi z Nemecka a Rakouska. S nakupem v zahranici a naslednym dovozem a prodejem v Ceske republice ale nemam zadne zkusenosti.
Jsem OSVC, neplatce DPH a zajimalo by me, jake dane navic bych musel platit. V Rakousku je zbozi zdaneno 20% a u nas rovnez 20%. Zajimalo by me, jak to v praxi funguje. Je mozne rovnou nakupovat bez dane s tim, ze zdaneni provedu u nas nebo musim zaplatit zbozi v Rakousku i s dani, pak jeste i u nas a zadat o vraceni dane?
Clo se pri dovozu zbozi z Nemecka ci Rakouska neplati.
Diky
Platby GoPay

reklama