reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Volné fórum / Prosím o radu
« Poslední příspěvek od Hary kdy 06. 12. 2018, 13:49:57 »
Zdravím,
chtěl bych poprosit někoho o radu ohledně mého začátku podnikání. Momentálně jsem ve stavu, kdy mám nápad, o kterém vím, že je schopný vydělat mi nějaký ten peníz. Ve zkratce jde o založení eshopu zabývajíc se prodejem ovoce a zeleniny konečnému spotřebiteli s tím, že bych mu objednávku doručil sám až do domu. Vím, jak založit živnost, kam zajít a podobně, ovšem mám trošku zmatek v tom, jak je to s odvody DPH, daní z příjmu a všemi ostatními odvody. V mém případě NEplátce DPH třeba v pondělí nakoupím zboží s DPH, v úterý jej zavezu zákazníkovi, přičemž rozvoz je zdarma. V pondělí tedy nakoupím za 20 000kč plus DPH 3000Kč, V úterý prodám za 30 000kč, zaplatím 1000kč řidiči, který bude u mě na DPP, zaplatím za naftu a pronájem auta 2500kč. Jaká je dále má povinnost? jako neplátce DPH prodávám bez DPH. Ovšem je třeba vyjíždět na místě předání zboží účtenku z EET? A co všechno mě ještě čeká kroém placení pojištění? Díky za odpověď
2
Volné fórum / VÝPOČET PRODEJNÍ CENY
« Poslední příspěvek od NEZNÁMÁ kdy 04. 12. 2018, 09:40:51 »
Potřebuji poradit s výpočtem prodejní ceny tento vzorec mi dělá problém ....VŠE SE SPOČÍTÁM,ALE NA TEHLE BANALITE JSEM SE ZASEKLA.
marže 20%nakupni cena 300 prodejní cena?


PC=300/(1-0,20)M=(375-300)/375X100
PC=375 M=20%
3
Volné fórum / Výdajové paušály a inventura
« Poslední příspěvek od Semi kdy 02. 12. 2018, 23:53:01 »
Dobrý den.
Vedu evidenci příjmů a výdaje paušálem 60%. Mám nějaké zásoby. Je nutné dělat na konci roku inventuru a mít o ní záznam pro případnou kontrolu z FÚ? Nebo si mohu dělat inventuru během roku pro svou osobní potřebu?
Mám příjmy ve větší míře ze služeb a k tomu občas prodám nějaké zboží. Paušál se mi zatím víc vyplatí.
Děkuji předem za odpověď.
4
Volné fórum / Dvě brigády na DPP
« Poslední příspěvek od Martina Zob kdy 30. 11. 2018, 20:26:43 »
Dobrý den,
ráda bych se zeptala jak je to v situaci, kdy budu chodit na dvě brigády současně. Obě na DPP, ani na jedné můj výdělek nepřesáhne 10.000. U prvního zaměstnavatele jsem podepsala růžové prohlášení. Jak je to s daněmi? Musím podat daňové přiznání? Vrátí se mi z druhé brigády nějaké peníze z odvedených daní?
Děkuji za odpověď.
5
Volné fórum / přepočet hodinové zaručené mzdy při kratším týdenním úvazku
« Poslední příspěvek od Jana kdy 30. 11. 2018, 09:08:54 »
Dobrý den,

prosím Vás měla bych dotaz skrz přepočet hodinové zaručené mzdy při kratší týdenní pracovní době. Pokud máme zaměstnance, co uklízí a je v první skupině prací, tedy nově má mít na hodinu nejméně 79,8 Kč a pracuje denně 6 hodin. Úvazek je tedy 30 hodin za týden. Bude nápočet vypadat následovně 40/30*79,80= 106,4 Kč nebo se vše i tak přepočítává na zkrácený úvazek 37,5 hodiny týdně?  Děkuji za odpověď
6
Volné fórum / OSVČ jako příjemce daru / příspěvku
« Poslední příspěvek od Jirka kdy 27. 11. 2018, 19:40:38 »
Dobrý den,


momentálně řeším svůj problém a nevím si rady - chci začít sociálně podnikat, ale nejlépe na OSVČ (popravdě je to i kvůli tomu, abych měl začátek podnikání ze začátku co nejjednodušší). A rád bych dal "zákazníkům" možnost přispět finančním darem / příspěvkem. Nejideálnější by byla možnost trvalého měsíčního příkazu, nebo alespoň jednorázový dar (např. jako nabízí služba https://www.darujme.cz).


Je nějaká možnost, jak může OSVČ přijímat dary, aniž by je musel danit?


Předem děkuji za odpověd a přeji hezký den :)
7
Volné fórum / Nezaplacená faktura - problém pro rozvíjející se startup
« Poslední příspěvek od Pan Anonym kdy 27. 11. 2018, 12:51:55 »
Zdravím,máme startup podnikající v IT, který se postupně přeměňuje v malou firmu.Máme velmi dobré reference a kladné ohlasy. Máme momentálně dost zakázek. Máme skvělé zaměstnance.Problém je, že nám nebyla zaplacena faktura od jedné firmy a ta faktura dělá víceméně náš tříměsíční rozpočet.Od té doby se to táhne, sotva přežíváme a bohužel prosinec bude nejspíš náš poslední měsíc.Mrzí mě to hlavně z důvodu, že firma se opravdu začala rozjíždět po veškerém věnovaném úsilí a dokonce si myslím, že se začala stabilizovat.
Bohužel ta díra v rozpočtu se projevila a popravdě nevím, co mám dělat dál...Kontokorent jsem zkoušel, ale byl zamítnut. Investora těžko seženeme a firma nemůže již dále žít ze záloh nových zakázek.Půjčit si nechci, pokud mám ručit jako fyzická osoba, protože sám jsem v úzkých kvůli penězům, které jsem do ní proinvestoval.
Ještě mě napadlo nechat firmu zkrachovat a zkusit to za dva roky znovu s tím, že bych si mohl nějak "převést" reference do nové firmy.Máte nějaký nápad?Děkuji.
8
Volné fórum / Tunel ve slevovém portálu Pepa.cz
« Poslední příspěvek od Zdeněk kdy 27. 11. 2018, 12:38:19 »

Chtěl bych všechny upozornit na slevový portál Pepa.cz !!!

[/size]Portál vesele prodává pobytové vouchery, dárkové šeky, atd. ale nikde vám je nevezmou, jelikož Pepa.cz přestal tyto vouchery proplácet. Od dnešního dne (27.11.2018) nejsou dostupní na telefonu, pouze na e-mailu, na který ale nikdo z Pepa.cz nereaguje!Pozor tedy na slevový portál www.pepa.cz = jedná se o podvod !!!
9
Volné fórum / Podvod na mou osobu
« Poslední příspěvek od Petra H kdy 27. 11. 2018, 07:59:07 »
Dobrý den , mám dotaz přišel mi email s příkazem k úhradě  .Byl na me jmeno ale přitom jsem s nim neměla nic společného . Snazila jsem se patrat co to šlo a uvedomila ksem si že  jedna osoba z mého okolí měla k dispozici me  doklady. ( Ano mojí neopatrnosti). No ale jsem si více než jistá že to byl ona. Předcházel tomu konflikt kdy mě osoba křivě obvinila a veřejně pomluvila.Zjistila jsem že tato osoba musela mít vytvořenou skupinu uživatelů (kupujicich) na platební bráně a následně mě do této skupiny také přidal ale bez meho svolení.  A pak si koupil na e shopu nějakou věc  a mě pak přišel příkaz k úhradě. A má otázka tedy zní? Co mám dělat? Mám vůbec šanci.  Mohou nějak dokázat že jsem se u něj neregistrovala já?
10
Volné fórum / Výroba obložené mísy
« Poslední příspěvek od Veronika Andresová kdy 26. 11. 2018, 19:21:59 »
Dobrý den.

Chtěla bych dělat obložené mísy na objednávku z domu.  Jakou potřebuji k této činnosti živnosť?

Děkuji za odpověď.
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama