reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Pro začínající podnikatele / Re:Jednatel zaměstnancem
« Poslední příspěvek od Standa kdy Včera v 21:24:10 »
Tak si založ živnost. s.r.o. opravdu není na "vedlejší příjem"

Jestli jsem to pochopil správně, tazatel se snaží vyhnout zdanění všech svých příjmů, případně placení SP a ZP z celého příjmu. Pokud si založí živnost místo s.r.o., bude platit jako živnostník alespoň minimální zálohy SP a ZP, pokud tedy není pracující důchodce, což myslím, že není.
Ale souhlasím s Vámi, pokud tazatel provozuje podnikání v s.r.o. sám jako vedlejší hobby, držet s.r.o. v mezích zákonů je podle mě hodně práce skoro za nic v tomto případě (ledaže společnost generuje zajímavý zisk po zdanění).


Zajímavá odpověď. To mě vede k tomuto dotazu, resp. příkladu. Pokud založím s.r.o. tak budu jednatelem. Nicméně budu zároveň pracovat v jiné firmě, která za mě bude odvádět SP a ZP, ale ze své firmy budu odvádět daně z příjmů. K práci, kterou se má firma bude zabývat, budu zaměstnávat osobu, která bude pracovat cca 4 dny v měsíci a tudíž nedosahne ani na 10k/měs. (a i kdyby, nebyl by problém odvádět SP a ZP za tohoto zaměstnance). Takže dotaz zní: Pokud budu mít firmu, ze které budu odvádět daňe z příjmů, musím jako jednatel společnosti odvádět SP a ZP i za sebe, pokud pracuji jinde? Lze to?

2
Pro začínající podnikatele / Re:Kombinace volné a vázané živnosti?
« Poslední příspěvek od Diana kdy Včera v 17:39:06 »
Dobrý den, na inetu hledám informace pro založení soukromého hlídání pro děti. Zatím jsme jen v kostce prostudovala, že pokud jde hlídání nad 3 roky není nutné plnění speciálních podmínek. Pod 3 roky jde o vázanou živnost, kde spľňuji podmínky na vzdělání. Je možná kombinace? Měla bych zájem o hlídání dětí cca od 1-5 let.


Dobrý den, zajímavé téma. Snad nebude vadit, když to tady trošku oživím. Ono to podnikání na základě živnostenského zákona je jednou z možností poskytování služeb v oblasti hlídání a výchovy dětí. Využít se prý dá tří typů živností a ta kombinace možná je. No a aby bylo možné poskytovat péči o děti na základě živnosti, musí být splněny požadavky vyhlášky č. 410/2005 Sb., o hygienických požadavcích na prostory a provoz zařízení a provozoven ;) Jinak doporučuji ještě pročíst tohle k těm živnostem :)
4
Volné fórum / Co je potřeba k prodeji na ulici?
« Poslední příspěvek od Host12345 kdy 22. 04. 2019, 08:40:36 »
Dobrý den. Je mi 17 let a napadlo mě že bych si mohl přivydělat jednorázovou akcí. 1.května(máje) bych chtěl prodávat růže v Praze. Chodil bych s nimi, měl bych je v rukou a nabízel kolemjdoucím.
Chtěl jsem vědět jestli k tomu potřebuji nějaké povolení a případně jaké?
Děkuji za odpověď.
5
Volné fórum / Příležitostní příjem bez OSVČ - řemeslné práce - smluva o dílo ?
« Poslední příspěvek od FK kdy 17. 04. 2019, 13:15:30 »
Dobrý den, měl bych dotaz ohledně formy příležitostního příjmu. Jsem normálně zaměstnán v IT (v rámci práce mám elektro vyhlášku č.50/1978 Sb. - §6).
Známý mi nabídl přivýdělek, že potřebuje předělat rozvody elektřiny v kuchyni (bez zásahu do rozvaděčea s tím, že si materiál sežene sám), ale potřebuje ode mě papír (smlouvu) na sjednanou částku, která bude do 10 000 kč bez podpisu prohlášení k dani z mé strany.

Otázky.Jaký typ smlouvy, bychom měli použít? Smlouva o dílo, provedení práce nebo kupní ? Smlouva o dílo má mé preference, ale nechám si poradit.Mohu  práci vykonat, i když jde o obor elektro, který patří dle zákona mezi tzv. činnosti vázané, čili na OSVČ?

Děkuji za odpověď.
 

6
Volné fórum / Re:Limit DPH pro faktury na Slovensko
« Poslední příspěvek od MM kdy 17. 04. 2019, 11:53:30 »
Jste tedy identifikovana osoba. Co vim tak pokud poskytujete sluzby osobam povinnym k DPH, kt. mají sídlo mimo ČR, je misto plneni mimo tuzemsko a poskytnutá plnění se do obratu nezahrnuji. Je to stejne jako kdyz mate prijmy z AdSense kde poskytujete sluzbu s mistem plneni v zahranici konkretne Googlu Ireland. 
7
Volné fórum / Limit DPH pro faktury na Slovensko
« Poslední příspěvek od Martin kdy 17. 04. 2019, 10:59:13 »
Ahoj,


mam ceskou zivnost, jsem neplatce DPH. Kazdy mesic fakturuju jedne firme na Slovnesku. Jsem tedy osoba registrovana. Na faktrure je DPH 0% a samotna DPH je odvadena Slovenskou firmou na Slovensku, ktera je platce DPH.


Muj dotaz je, pocitaji se mi tyto faktury (obrat z techto faktur) do limitu 1mil. pro to, abych se stal platcem DPH nebo se tyto faktury do limitu pro DPH nepocitaji?


Dekuji.
8
Volné fórum / Re:Dotaz
« Poslední příspěvek od Hanča kdy 17. 04. 2019, 06:57:22 »
Úřad práce Vám musí vrátit originál
9
Volné fórum / Dotaz
« Poslední příspěvek od Petr kdy 17. 04. 2019, 00:11:27 »

Dobrý den,
V půlce Ledna 2018 jsem byl propuštěn ve zkušební době a nastoupil na ÚP kde jsem dal originál zápočtový list a nechali si ho na ÚP. V září jsem nastoupil do školy a v únoru 2019 jsem ukončil školu. Přihlásil jsem se na ÚP a nyní bych měl nastoupit do práce, kde chtějí započtový list. Kde ho mám vzít?? Věděl by někdo co mám udělat? Děkuji
10
Volné fórum / Nákup zboží v ČR a následný prodej do EU
« Poslední příspěvek od PAHU kdy 16. 04. 2019, 11:41:38 »
Dobrý den, mám dotaz ohledně nákupu zboží v ČR a následnému prodeji do EU. FIRMA česká, plátce DPH nakoupí u firmy české plátci DPH zboží - uplatní si DPH, poté zboží prodá a vyveze do země EU,plátci ve své zemi - faktura bude vystavena v režimu reverse charge bez DPH? Je to takto správně, je třeba ještě někde se registrovat? Předem děkuji za odpovědi
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama