reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 30 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Spočítejte: 6 + 1 se rovná:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Kristýna
« kdy: 09. 02. 2018, 12:34:58 »

Dobrý den,

moje situace je následující :

01/2017 - 06/2017 - student
02/2017 - 08/2017 - DPČ
09/2017 - samoplátce pouze zdravotního
10-2017 - 12/2017 - HPP

Musím tedy platit sociální za to září?

Děkuji moc za odpověď  :)
Poslal: Martin
« kdy: 19. 10. 2016, 09:24:31 »

Dobrý den, rád bych se zeptal, pokud figuruji ve firmě jako jednatel, ale nevyplácím si mzdu a ani se nezaměstnávám. Tak bych nemusel platit socialní? Mé přijmy jsou vesměs takové, které nepodléhají zdanění. Občas prodám nějaký pozemek, který mám déle než 5 let a nepodléhá zdanění.
Poslal: Lada
« kdy: 21. 01. 2016, 14:49:33 »

MIlý pane jmenovče, nejde o to, že bychom si všichni mysleli, že za peníze odvedené na sociální pojištění dostaneme kdoví co. Prostě jen nechceme skončit s exekucí na krku. Pokud totiž člověk podniká, má ze zákona povinnost platit sociální a zdravotní pojištění, a pokud tak nečiní, pak mu u příslušných úřadů narůstá dluh, který po něm tyto instituce dříve či později začnou vymáhat.
Poslal: Lada
« kdy: 20. 01. 2016, 12:58:16 »

hmm nedalo ki nez sem napsat par radku . Platite socialni pojisteni cely zivot pokud makate. Ale v ten moment jak onemocnite a nedej buh ze by jste nahodou neco od socialky zadali  tak se ze zlou potazete. Tak muj nazor na celou zalezitost ? Neplatit i tak se duchodu nedozijete  a davate penize darmojedum sedicich na uradech za nemale penize a kdyz chcete aby pro vas za vase penize nco udelali tak je to obtezuje a nemate i tak na nic narok hehehe  mne je padesat tri let jsem hodne nemocny a nemam na nic narok  tak proc bych mel davat porad nekomu jen tak moje penize  nme nikdo nic neda a myslite ze vam vsem jo??? hahahahaha
Poslal: Pavel Říha (Rop)
« kdy: 18. 04. 2014, 21:00:50 »

A je to teda hlavní činnost nebo ne? Já že u hlavní činnosti se i v prvním roce platí.
Poslal: Játro
« kdy: 11. 04. 2014, 09:03:35 »

No, nemusíš platit zálohy, ale pojištění pak stejně zaplatíš, takže asi tak  ;D
Poslal: filip papež
« kdy: 10. 04. 2014, 22:30:21 »

provedl jsem, takže už vím ;) , v prvním roce podnikání nemusím platit sociální pojištění jelikož příjem budu vykazovat až na konci roku. Takže asi tak.
Poslal: Pavel Říha (Rop)
« kdy: 10. 04. 2014, 10:37:08 »

Tak se zeptejte pana účetního jak to dělá. Je spousta opticky legálních (leč prakticky nelegálních) způsobů jak to udělat.
Poslal: Filip Papež
« kdy: 09. 04. 2014, 22:51:15 »

zdravím, jsem osvč (hlavní výdělečná činnost). Chci se zeptat na placení sociálního pojištění. Nemám zájem o účast na jeho placení. Můj účetní si jej taktéž neplatí ( prý pokud nechci a odhlásím se tak nemusím) na důchod nevěřím a počítám, že si stejně naspořit musím sám. A navíc nevím zda-li vůbec v této republice zůstanu. A proto se ptám: musím jej bezpodmínečně platit nebo nemusím ?
Poslal: Pavel Říha (Rop)
« kdy: 18. 01. 2012, 21:02:57 »

Bohužel se mi právě zasekla věštecká koule, abych z ní mohl vyčíst odpověď na vaši otázku. Ale když řeknete co děláte, kdo jste, jaké máte příjmy atd. tak zkusím rozproudit krev do svého včera na hodinu mrtvého mozku a tím ho donutit k vymyšlení odpovědi.
Poslal: Petra
« kdy: 18. 01. 2012, 19:45:13 »

Dobrý den,


nemusím platit sociální pojištění? Vůbec žádné?
Stačí když platím zdravotní?


Děkuji za odpověď
Poslal: Pavel Říha (Rop)
« kdy: 19. 07. 2011, 19:05:51 »

Ano ... ale podnikání je pro vás vedlejší činnost ... takže jste na tom stejně jako například student ... čili nemusíte ze zisku do 56 tis. Kč za rok ... a máte i případně nižší minimální zálohy ... ovšem pokud (jak věřím) vám podnikání jde a máte vyšší zisky než že byste platil minimální zálohy teď, tak se pro vás nic nemění.
Poslal: Host
« kdy: 19. 07. 2011, 09:55:55 »

Dobrý den,


měl bych dotaz v návaznosti na to, co zde již bylo napsáno výše. Pokud stále pracuji jako OSVČ a mám již priznaný důchod, mám povinnost stále odvádět sociální pojištění?


Děkuji za upřesnění
Poslal: Pán
« kdy: 19. 07. 2011, 09:20:20 »

Citace
Co se týče sociálního pojištění, platit jej skutečně nemusíte, pokud nemáte žádné příjmy. Pak ale ovšem počítejte s nižším důchodem.


Výše důchodu se tušim počítá ze součtu příjmů za odpracovaných posledních 30 let. Podstatnější si myslím je, že když neplatíte sociální, nezapočítává se vám doba do povinné účasti na pojištění nově v délce 35 let. Pokud ji v důchodovém věku nebudete mít splněnou, nemáte nárok na důchod.
Poslal: Lukas
« kdy: 19. 07. 2011, 08:53:33 »

Co se týče evidence na pracovním úřadě, bohužel není možné vybrat si pracovní úřad podle místa aktuálního bydliště, skutečně musíte volit ten ÚP, pod který územně spadáte podle Vaší trvalé adresy bydliště.

Toto není pravda. Podmínka je zaevidování se na ÚP v místě trv. bydliště, následné požádání o přeposlání spisu na ÚP v místě, kde se člověk zdržuje - pouze se uvede důvod , např. zaměstnání. Pak je potřeba dostavit se na první schůzku na ÚP v místě trv.  bydliště a následně již spolupracovat s ÚP v místě, kde se člověk zdržuje. Stejně je tomu tak i z dávkami v hmotné nouzi. Také lze požádát o přeposlání spisu na MěÚ tam, kde se člověk zdžuje a pobírá dávky v hmotné nouzi.
Poslal: tomas.dlask
« kdy: 18. 02. 2011, 11:37:54 »

Dobrý den,

ze zákona je povinné platit zdravotní pojištění jak pro zaměstnané (platí zaměstnavatel), tak pro nezaměstnané (platí ÚP, eventuálně nezaměstnaný sám, nechce-li být z nějakého důvodu na ÚP registrován).
Co se týče sociálního pojištění, platit jej skutečně nemusíte, pokud nemáte žádné příjmy. Pak ale ovšem počítejte s nižším důchodem.

Co se týče evidence na pracovním úřadě, bohužel není možné vybrat si pracovní úřad podle místa aktuálního bydliště, skutečně musíte volit ten ÚP, pod který územně spadáte podle Vaší trvalé adresy bydliště.

Pěkný den!
Poslal: IvanaRr
« kdy: 18. 02. 2011, 10:40:38 »

Dobrý den,
právě jsem skončila studium a nyní jsem nezaměstnaná. Nechci se však hlásit na ÚP, protože v současnosti pobývám mimo své trvalé bydliště a ráda bych zde nalezla i práci. Vím, že platit sociální pojištění je nepovinné, ale zajímalo by mě, zda toto neplacení nemá nějaké vážnější dopady do budoucna - například na důchod. V současné době by pro mě bylo výhodnější ho neplatit, ale nerada bych toho v budoucnu litovala, kvůli nějakým sankcím. Děkuji.
PS: Nebo je snad možné se přihlásit na jiném úřadu práce (v jiném městě, kde bych chtěla pracovat) než v místě hlášeného trvalého bydliště (čímž by se problém sociálního pojištění vyřešil)? Pokud ano, je třeba splnit nějaké podmínky?
Platby GoPay

reklama