reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Redakce

Stran: [1]
1
Archiv / Re:Tv na provozovně
« kdy: 06. 03. 2012, 13:38:22 »
Dobrý den,

odpověď pro Vás připravila advokátní kancelář Legalpro.

Citace
Podle našeho názoru je v tomto případě třeba platit licenční poplatky k hudebním dílům (správce OSA) a k audiovizuálním dílům (správce Intergram).

Ostatní kolektivní správci by nárok na zaplacení licenčních poplatků uplatňovat neměli.

JUDr. Adam Vincúr
www.legalpro.cz


Za redakci bychom ještě rádi upozornili na tento článek: Máte v provozovně rádio? Na autorských poplatcích zaplatíte tisíce

V případě doplňujících dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Hezký den,

2
Manuály fóra / Jak si vytvořit vlastní RSS na tomto fóru
« kdy: 16. 11. 2011, 15:13:58 »
Systém SMF, který používáme na našem fóru, je známý tím, že má široké schopnosti co se týče RSS výstupu. Některé standardní výstupy máte přednastaveny v hlavičce stránky (stačí si kliknout v prohlížeči na ikonku RSS), ale pokud byste chtěli speciální výstup, máte možnost si ho vyrobit. Stačí si sestavit vlastní URL.

Jednotlivé parametry v URL se oddělují středníkem. Pokud si chcete vytvořit RSS výstup, musíte do URL přidat položku ;action=.xm. K tomu si můžete ještě vybrat typ RSS:


;type=atom - Atom
;type=rdf - RDF
;type=rss - RSS 0.91
;type=rss2 - RSS 2.0

Chcete-li omezit RSS jen na konkrétní část fóra, můžete použít parametry:

board=číslo - jen pro konkrétní sekci
boards=číslo,číslo,číslo - více čísel můžete oddělit čárkami

Zmíněná čísla zjistíte jednoduše tak, že část fóra navštívíte a přečtete si číslo v URL.

Stejně tak je možné změnit standardní počet posledních příspěvků, které se objevují v RSS. Přednastaveno je číslo pět, ale pomocí parametru limit= si můžete počet přenastavit.

Pokud chcete vidět jen nově založená témata, můžete přidat ještě parametr sa=news.

Příklad pro třicet posledních témat v rubrice Daně a účetnictví:

http://poradna.podnikatel.cz/index.php?action=.xml;type=rss2;limit=30;board=36;sa=news

Příspěvek převzat od Petra Krčmáře z Root.cz

3
Manuály fóra / Sdílejte diskuze na sociální sítě
« kdy: 21. 10. 2011, 11:31:34 »
Každé diskuzní vlákno můžete nově sdílet na sociální sítě. K dispozici je sdílení na:

 • facebook
 • twitter
 • google+
Aby příspěvek, který vás zaujal, jste mohli poslat dál, stačí v záhlaví každého diskuzního vlákna kliknout na příslušnou ikonu sociální sítě, v níž máte svůj profil.

U Facebooku navíc můžete sdílet i na svůj firemní profil. Stačí při sdílení vybrat umístění příspěvku.6
Staňte se fanoušky nové stránky eByznys na Facebooku. Získáte tím automatický odběr článků z oblasti online byznysu, rady, tipy a zajímavé odkazy.

Stát se fanouškem

7
Chcete svůj dotaz udělat interaktivním? Využijte značek, které vidíte pokaždé při vkládání nového příspěvku. Zde je manuál, jak značky používat.


8
Manuály fóra / Pravidla volného fóra
« kdy: 22. 06. 2010, 16:22:27 »
Přečtěte si pravidla diskuze, která jsou závazná pro všechny uživatele (včetně neregistrovaných).

Pravidla:

 • Příspěvek nesmí obsahovat prokazatelně protiprávní obsah (odkazy na warez, navádění k třídní, náboženské nebo národnostní nesnášenlivosti apod.).
 • Příspěvek neobsahuje spam a odkazy nepovolené redakcí (nevyžádané reklamní sdělení a odkazy).
 • Příspěvek neobsahuje vulgarismy.
 • Příspěvek neobsahuje nevhodnou přílohu, především pak pornografické obrázky.
 • Příspěvek neobsahuje nežádoucí název uživatele, který příspěvek vkládal.
 • Uživatel vystupuje sám za sebe, vystupování za firmu není povoleno.
Porušením těchto pravidel bude následovat:

 • Příspěvek může být bez předchozího upozornění upraven nebo smazán.
 • Spam a reklamní sdělení bude smazáno ihned.
 • Moderátor může bez předchozího upozornění smazat uživateli účet.
 • Moderátor zablokuje v případě prvního porušení pravidel IP adresu na 30 dnů (u nepovoleného reklamního sdělení na 60 dnů), v případě dalšího porušení pravidel či jejich hrubého porušení zablokuje IP adresu natrvalo.
 • Moderátor nemusí své kroky obhajovat a jeho slovo je konečné, diskuze k jeho krokům se nepřipouští. V případě že i přesto s kroky moderátora nesouhlasíte, obraťte se na administrátora.
 • Moderátor a ani administrátor nemaže příspěvky ani účty uživatelů na žádost jakéhokoli uživatele.
Moderátory a administrátory diskuzí jsou redaktoři serveru Podnikatel a spolupracovníci redakce, kteří se podílejí na správě konkrétních diskuzí, především pak sekce Poradny. Pokud máte jakoukoli připomínku, kontaktujte administrátory prostřednictvím e-mailu: poradna@podnikatel.cz

9
Manuály fóra / Otázky a odpovědi k volnému fóru
« kdy: 22. 06. 2010, 16:16:24 »
Zadal jsem nový příspěvek a nemohu ho najít v rubrice, kam jsem ho vkládal?
Moderátor zařadil váš příspěvek do jiné rubriky, která lépe odpovídá charakteru dotazu. Doporučujeme sledovat na hlavní stránce fóra výpis posledních příspěvků, kde můžete svůj příspěvek dohledat. Pokud i přesto příspěvek nenajdete, zřejmě ho moderátor bez předchozího upozornění smazal. Zřejmě jste se dopustil porušení pravidel diskuze. Moderátor nemá povinnost na tuto skutečnost upozorňovat předem.

Název či obsah mého příspěvku se změnil, proč?
Moderátor vyhodnotil název vašeho příspěvku jako nedostačující, proto ho upravil tak, aby byl pro ostatní čtenáře poutavější. Obsah příspěvku pak moderátor upravuje především v tom případě, že obsahuje reklamní sdělení, čímž jste se dopustil porušení pravidel diskuze. Moderátor nemá povinnost na tuto skutečnost upozorňovat předem.

Proč musím odpovídat na nesmyslné otázky při vkládání nového dotazu?
Odpovídat na tyto otázky mají za povinnost všichni neregistrovaní uživatelé. Bráníme se tak spamu, který by do diskuze mohli vkládat spamoví roboti. Přeci nechcete, aby diskuze byla zahlcena reklamním sdělením, které vás nezajímá. Abyste odpovědi nemuseli při každém novém dotazu vkládat znova, doporučujeme se registrovat. Registrovaným uživatelům tato povinnost odpadá.

Nemohu se přihlásit do svého účtu, co jsem udělal špatně?
Zřejmě jste několikrát za sebou špatně vložil heslo ke svému účtu. Zkuste to za chvíli znova, nebo si nechte připomenout heslo na e-mail, který jste uvedl při registraci.

K některým příspěvkům nemohu vložit odpověď, je to chyba serveru?
Ne, není. Týká se to především rubrik v sekci Odborné poradny, kde odpovídá pouze zvolený moderátor.

Co znamená, že je téma uzamčeno a připíchnuto?
Uzamčené téma je především tématem ukončeným, kdy již není potřeba téma dále rozebírat. Uzamčený příspěvek může být i ten, ke kterému si redakce nepřeje jakékoli reakce. Týká se to především tipu na obsah serveru Podnikatel.cz. Připíchnuté téma pak znamená, že je stále nahoře nad výpisem všech nových příspěvků. Redakce si tak přeje, abyste měli téma pořád na očích.

Nemůžu do žádné diskuze přidat nový příspěvek a některé diskuze ani nevidím?
Vaše IP adresa byla pro nové příspěvky a prohlížení témat zablokována. Zřejmě jste se dopustil porušení pravidel diskuze. V případě prvního porušení je IP adresa zablokována dočasně na 7 dnů, v případě hrubého či dalšího porušení je IP adresa zablokována natrvalo.

Proč nevidím seznam online uživatelů?
Vidět seznam online uživatelů je umožněn pouze registrovaným.

10
Manuály fóra / Jak položit nový dotaz do Volného fóra?
« kdy: 22. 06. 2010, 16:14:08 »
Ověřte si svůj dotaz
Předtím, než založíte nové diskuzní téma, si zkontrolujte, zda již podobné téma nebylo v diskuzi komunikováno. Pro tyto účely využijte vyhledávací políčko, které naleznete v modrém pruhu vedle loga fóra. Můžete se totiž stát, že moderátor váš příspěvek smaže či přesune, pokud je duplicitním, a to bez předchozího upozornění.

Zadejte nový dotaz
Nový dotaz můžete zadat prostřednictvím velkého oranžového tlačítka "Nový dotaz do volného fóra" dostupného v horní části stránky a na všech podstránkách", anebo prostřednictvím tohoto přímého linku.

Vyplňte všechny požadované položky
Při vkládání nového příspěvku vyplňte své jméno či přezdívku a e-mailovou adresu. Ta je důležitá především kvůli odpovědím na Váš dotaz. Pokud jste registrovaný uživatel, tyto údaje vyplňovat nebudete muset, sledování si můžete nastavit automaticky. Navíc si ke sledování můžete vybrat i jiná témata, do nichž jste nepřispívali, ale rádi byste o nich měli přehled.

Další položkou je předmět. Ten se snažte formulovat co nejpřesněji, protože tak máte největší šanci na rychlou odpověď. Předmět vychází z obsahu Vašeho dotazu. Proto se snažte nejdříve zformulovat svůj dotaz či příspěvek a až poté název předmětu. Uvádíme názorný příklad:

Dotaz:
Dobrý den, rád bych se zeptal, jak si založit novou živnost a co vše je k tomu zapotřebí?

Předmět:
ŠPATNĚ: Živnost
DOBŘE: Jak si založit novou živnost?

Neregistrovaný uživatel musí před odesláním opsat písmena z přiloženého obrázku. To u registrovaných uživatelů odpadá. Bez správného opsání obrázku nemůže běžný návštěvník nový dotaz položit. Čtěte nejčastější otázky a odpovědi


11
Manuály fóra / Registrace a výčet výhod
« kdy: 22. 06. 2010, 16:02:06 »
Pokud jste se již dříve registrovali na business serveru Podnikatel.cz či do jakéhokoli serveru vydavatelství Internet Info, s.r.o. (zde je přehled serverů), již se znova registrovat nemusíte. Stačí použít dosavadní přihlašovací údaje.

Jestliže chcete provést registraci novou, klikněte na odkaz Registrovat a řiďte se přiloženými instrukcemi.

Registrace vám umožní především: získávat nové odpovědi automaticky e-mailem


dále můžete využívat rozšířené služby diskuzního fóra. Zde je výčet těch, které máte oproti uživatelům, kteří registrovaní nejsou:

Funkce fóra:
 • vkládat odpovědi na publikované příspěvky bez schválení administrátora
 • nastavení automatického sledování vybraných témat
 • upravit zpětně svůj vložený příspěvek (výhodné, pokud omylem odešlete příspěvek s hrubkou, kterou byste rádi zpětně opravili)
 • vkládání nových příspěvků do fóra bez nutnosti ověření identifikace (odpovědi na otázky)
 • posílat přílohy (např. obrázky)
 • prohlížet přílohy
 • prohlížet seznam uživatelů
 • prohlížet, kdo je online
 • zkontrolovat si vlastní profil
 • vidět profil ostatních uživatelů fóra
Interní:
 • posílání soukromých zpráv s uživateli napříč fórem (pokud si nepřejete, aby vaše konverzace s uživatelem byla na fóru viditelná)

Stran: [1]
Platby GoPay

reklama