reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 30 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Láska hory...:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Roman
« kdy: 09. 09. 2010, 09:17:36 »

Díky za odpověď.
Poslal: Petr Š
« kdy: 06. 09. 2010, 16:48:11 »

Záleží na tom, jestli jim chcete své služby prodávat jako konzultant s hodinovou sazbou nebo jim chcete garantovat nějaký výsledek/výstup/dodávku. Pro první případ je to smlouva o poskytování poradenských služeb podle které zákazníkovi fakturujete například na konci měsíce na základě schváleného výkazu práce (x hodin krát Y Kč za hodinu).

Pro druhý případ se zase hodí smlouva o dílo, něco dodáte - je to nějak definováno, má to svou pevnou cenu a termín dodání, má to nějaká akceptační kriteria a akceptační proces a zákazník platí při dosažení nějakých akceptačních milníků (vyrobený dokument výběrového řízení, zahájení výběrového řízení, vybraný dodavatel, realizovaná úspora proti nabídkám v prvním kole výběrového řízení atd.).
Poslal: Roman
« kdy: 06. 09. 2010, 12:37:39 »

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jakou smlouvu je nejlepší použít pro poradenství v oblasti nákupu a externí zajišťování výběrových řízení. Jsem zatím OSVČ a moji zákazníci budou především firmy. Děkuji.
Platby GoPay

reklama