reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - franbo

Stran: [1]
1
Volné fórum / Bankovní účet na živnost
« kdy: 04. 01. 2018, 16:48:29 »
Dobrý den,


už pár let mám volnou živnost, za rok mám odhadem 20 faktur. Je nutné, abych měl bankovní účet odlišný od účtu, který používám k soukromým účelům (obědy, oblečení, nájem za byt atd., přičemž to nejsou žádné náklady v podnikání, prostě výdaje "za život")? Celou dobu to mám všechno pod jedním účtem a jeden kamarád mne informoval, že by to správně mělo být rozděleno. Má pravdu, nebo ne? Je to zákonem dané, či nikoliv?


Ať tak či tak, uvažuji, že to rozdělím a založím si běžný účet, který budu využívat vyloženě jen na podnikání. Pokud to udělám, musím i z tohoto stejného účtu odesílat platby za sociální a zdravotní, nebo je to jedno, ale je důležité, aby platba s daným variabilním symbolem zkrátka dorazila a bude jedno z jakého účtu?


Snad jsem to nepopsal zmatečně :-)
Děkuji za radu!

Stran: [1]
Platby GoPay

reklama