Poradna Podnikatel.cz

BYZNYS FÓRUM => Volné fórum => Téma založeno: Vyvojar 11. 09. 2018, 23:09:30

Název: Spolek a vyhlášení výběrového řízení pro nebytové prostory - pravidla
Přispěvatel: Vyvojar 11. 09. 2018, 23:09:30

Dobrý den,


jsme spolek provozující tělovýchovnou a sportovní činnost. Jsme rovněž vlastníkem restauračního zařízení, kde v krátké době skončí nájemní smlouva. Rádi bychom vyhlásili "výběrové řízení" (omlouvám se, že možná budu motat podobné pojmy) pro nového nájemce a zajímalo by nás, co vše je nutné splňovat a jaká pravidla pro nás platí. Při hledání odpovědí jsem našel několik dříve vyhlášených výběrových řízeních a zdá se mi, že to bývá velice volné a je to skoro všechno na zadavateli, ale nejsem si jist, jestli spíše některé ty spolky neměly ta výběrová řízení špatně.


Zkusil bych to shrnout do několika otázek (ale budu rád pokud mi to někdo obecně dá info mimo otázky):
* Jako ne-státní zadavatel (a nejsme ani převážně financování státem) můžeme vyhlásit výběrové řízení (či to nazvat nějak jinak)? Musíme splnit něco v zádání (co tam nesmí chybět)?
* Co se děje v případě, že se nikdo nepřihlásí? Je možné případně nikoho nevybrat?
* Je něco co musíme vyloženě vyžadovat jako součást přihlášky?
* Jsou nějaké podmínky, jak by poté mělo probíhat výběrové řízení (tedy vyhodnocení)? Vím, že mohou být daná kritéria výběru a jejich váha, ale je potřeba pak dělat něco konkrétního nebo "stačí" na výboru diskutovat o jednotlivých kandidátech a pak hlasovat o vybrat "výherce"?
* Jak by pak mělo probíhat vyhlášení "vítěze" či oznámit o ukončení řízení bez vítěze.


Děkuji předem za informace.