Poradna Podnikatel.cz

ARCHIVNÍ FÓRUM => Elektronická evidence tržeb => Téma založeno: Nikol 30. 01. 2017, 10:57:49

Název: EET
Přispěvatel: Nikol 30. 01. 2017, 10:57:49
Zdravím,

měla bych dotaz. U nás na vesnici u fotbalového je občerstvení. Jedná se o plechovou boudu, ve které se podávají veškeré napoje do kelímku a jídlo na papírové tácky, jelikož tam není přívod vody a ani odpad. Tato bouda je otevřena pouze při domácím zápase, tudíž od března do června a od srpna do listopadu, jednou za 14 dní. Před boudou jsou tři stoly s lavicema, odkud fanoušci sledují zápas.

Spadá i tato bouda do 1. vlny EET?

Popřípadě je nějaká možnost ( fotbalový klub?) jak se tomuto výmyslu úplně vyhnout?

Děkuji za odpoveď
Název: Re:EET
Přispěvatel: M.M. 30. 01. 2017, 11:19:51
Dobrý den,

dotazy k EET se opakují, doporučuji stáhněte si metodiku GFŘ k EET v PDF. Jinak 1. vlna už jaksi byla, tak to je pozdě, ale u stánkového prodeje párků v rohlíku ( atd. ) jde o 2. fázi od 1.3.2017.

Jinak zajímavá úvaha jak se vyhnout EET a udělat z toho jakýsi spolek ( tedy neziskovku ) a místo inkasa za prodej párku, inkasovat členské příspěvky do spolku od členů. ?? víte to bylo vyzkoušeno u malých venkovských hospůdek o 3 místních, zatím to snad nechává FÚ na pokoji ale nespoléhal bych na to ( spíše se zatím zaměřují na větší kontroly ) , jednak jde o obcházení zákona ( sankce ), jednak zastíráte skutečnost ( podnikání ), dále neziskové organizace musí vést účto, nebo jednoduché účto vč. předepsaného výkaznictví ( jsou právnickou osobou ) a dále rozlišovat hlavní ( neziskovou ) a vedlejší ( hospodářskou - ziskovou ) činnost, ve skutečnosti je to náročnější, než si koupit EET pokladnu přenosnou do ruky na SIM připojení přes LTE /3-4G i s integrovanou tiskárnou ( bez měs. poplatku ) , a využít daň. slevy -5000,- , nebo si na vlastní PC ( NTB) s kl. tiskárnou koupit pouze SW EET ( např. od kastner ) za 990,- KĆ ( zase bez měs. poplatku )  a jednou za čas vystavit účtenku.