reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 30 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Co je šeptem, to je...:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: M.M.
« kdy: 28. 02. 2017, 09:30:28 »

Dobrý den,

pravděpodobně ano, ale upozorňuji, že je velice obtížné se takto vyjádřit bez konkrétní znalosti. Pokud máte souběh činností dle NACE a podléháte EET obecně při hotovostních transakcích v různých fázích zavádění, je zde pravidlo tzv. minority ( kritérium poměru objemu plateb ) , která má více upřesnit další metodický pokyn GFŘ. ( už asi 4. metodický pokyn k zákonu o elek. evidenci ??  ) bohužel, napíšu to otevřeně, je to" masakr", ale já jsem si toto nevymyslel a nejsem oprávněn to komentovat.

Metodiku GFŘ ke stanovení minority EET máte zde :  http://www.etrzby.cz/assets/cs/prilohy/Archiv/Doplneni_Metodickeho_pokynu_k_aplikaci_zakona_o_evidenci_trzeb.pdf
Poslal: Kris
« kdy: 28. 02. 2017, 09:12:47 »

Dobry den,

prosim plati to same u remesel? napr. stavebni firma ktera poskytuje/uctuje zakaznikovi material v ramci dane prace (rekonstrukce atd.)


dekuji
Poslal: M.M.
« kdy: 10. 01. 2017, 11:06:33 »

Dobrý den,

pokud maloobchodně prodáte za hotové tak ano. Můžete mít více živností, truhlářskou výrobu a maloobchodní prodej. Něco jiného je pokud by lak byl součástí truhlářského výrobku ( zakázkové výroby ) pak až 4 etapa.
Poslal: Petr Skokan
« kdy: 10. 01. 2017, 10:53:46 »

Dobry den,
tyka se druha vlna EET (maloobchod) i remeslniku, kteri obcas neco prodaji maloobchodne? Napriklad kdyz truhlar proda koncovemu zakaznikovi nejaky material (lak na drevo apod.)
Dekuji, P.S
Platby GoPay

reklama