Poradna Podnikatel.cz

ARCHIVNÍ FÓRUM => Elektronická evidence tržeb => Téma založeno: Martinek 27. 02. 2017, 14:43:42

Název: Fáze EET
Přispěvatel: Martinek 27. 02. 2017, 14:43:42
Dobrý den,

prosím o radu ohledně zařazení do fáze EET.

1) Podnikám v oblasti poskytování tělovýchovných a sportovních služeb (živnost ohlašovací vázaná), a potřebuji zjistit do jaké fáze EET spadám.
Pročítám několik článků, ale zatím jsem nenašel nic konkrétního.

2) Zároveň mám živnost založenou i na velkoobchod a maloobchod, ale to již neprovozuji. Mám tuto živnost pozastavit, nebo ji mohu nechat, když ji do budoucna cca do roka budu opět využívat?

Děkuji za Vaši odpověď. Martinek
Název: Re:Fáze EET
Přispěvatel: Lada 27. 02. 2017, 20:50:41
1) Na webu ARES (registr ekonomických subjektů) si najděte podle IČ vaši firmu. Vpravo se vám bude nabízet vedle údajů o firmě několik odkazů se zkratkami RES, RŽP atd. Klikněte na RES. Zobrazí se Vám stránka s údaji o tom, jaké činnosti podle klasifikace CZ NACE má vaše firma zaregistrované. Pak si na oficiálním webu ETRŽBY, který Finanční správa založila k EET, najděte, pod kterou fázi EET podle své NACE spadáte. Pokud si tím stále nebudete jistý, tak zavolejte na oficiální infolinku pro metodické dotazytel. č. 225 092 392.

2) Pokud živnost velkoobchod/maloobchod  neprovozujete a tím pádem z ní nepřijímáte žádné platby v hotovosti, tak by podle mě bylo zbytečné ji pozastavovat. Když nepřijímáte platby v hotovosti, nevzniká vám povinnost elektronické evidence tržeb.