reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 30 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Spočítejte: 1 + 1 se rovná:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Honza
« kdy: 26. 03. 2019, 10:18:44 »

Zdravím,
v roce 2018 jsem ukončil podnikání a teď jsem narazil na to, že poslední daňové přiznání se musí vyplnit jinak než ve všech předcházejících letech: "Pokud se samostatnou činností končíme nebo ji přerušujeme, provedeme stejné úpravy základu daně jako při přechodu na paušální výdaje".

Můžu se zeptat co kam mám napsat jinak? Podotýkám, že v tabulce D daňového přiznání pro podnikatele jsem měl v předcházejících letech vždy samé 0 (hmotný majetek, zásoby, pohledávky, dluhy, rezervy, mzdy) na začátku i konci zdaňovacího období.Když jsem podnikal, tak mi první daňové přiznání udělal kamarád a pak už jsem to v dalších letech jenom dělal stejně jako první rok (jen jsem tam vždy napsal příjmy a výdaje platné pro daný rok), tak jsem teďka trochu bezradný, když mám vyplnit ještě nějaké jiné řádky daňového přiznání. Podnikání jsem měl celou dobu jako vedlejší činnost, o žádné velké sumy nešlo. Žádné složité účetnictví. Díky předem za jakoukoliv odpověď.
Platby GoPay

reklama