reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 30 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Co je šeptem, to je...:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Lada
« kdy: 12. 11. 2017, 13:11:28 »

Pokud má ta firma v ČR nějaké zastoupení, které má výhradní právo zde prodávat její výrobky, tak pochopitelně problém nastat může, když zjistí, že jim lezete do zelí. Na to, že zboží nesmíte přeprodávat dál, vás podle mě upozorňovat nemusí, to byste si měl zjistit sám.
Poslal: Pavlik
« kdy: 11. 11. 2017, 16:10:03 »

Za sprchový gel NSPA s vůní passion z ASDY bych i vraždil, ale v čr je nemožné ho koupit :-(
Poslal: Lukas
« kdy: 15. 01. 2011, 02:16:19 »

Dobrý den,
chci se zeptat zda musím mít nějaké povolení od firmy v UK, když má v ČR své zastoupení a to prodává zboží v ČR.

Chci toto zboží nakupovat z Anglie přímo od výrobce přes eshop a prodávat ho v ČR přes Eshop. nechci nakupovat od dovozce (zástupce) v ČR protože je to dražší.

Výrobce v Anglii mi už zboží několikrát prodal a v obchodních podmínkách není zmíněno nic o tom, že zboží nesmím dále prodávat nebo, že si ho musím nakoupit od zátupce v ČR.

Jedná se nejspíš o franchising společnost.

Může nastat nějaký problém s licencí, smlouvo nebo něčím podobným? Neměl by na nemožnost dalšího prodeje výrobce před prodejem zboží upozornit pokud by to tak bylo?

Děkuji předem.
Poslal: xxx
« kdy: 23. 11. 2010, 07:34:14 »

Dobrý den, zkuste mrknout na § 69a živnostenského zákona, dále na Smlouvu o zamezení dvojího zdanění mezi ČR a Spojeným královstvím VB a SI - č.89/1992 Sb.
Poslal: ivan malejovsky
« kdy: 23. 11. 2010, 04:05:14 »

...tak tady procitam ty prispevky,a musim priznat,ze mi z toho vseho de hlava kolem...ve skratce a co mozna nejjednoduseji,ziju 3.rokem v UK,kde i pracuju,a chtel bych si v CR v mem rodnem meste otevrit butik,v dome,ktery je psany na otce,prostory vyzaduji rekonstrukci za nemale financni naklady..vsichni mi rikaji,ze si musim udelat zivnostensky list v CR,a to az budu myt butik pripraveny k otevreni..,takze naklady na rekonstrukci a vybaveni si nemzu pak odvadet v danovem priznani?A jak je to pak se samotnym nakupem zbozi,nebudu nakupovat ve velkoskladech ale primo v obchodech..,kde ani nedavaji na pokladni listek razitko(pro ucetni)Ja chci nadale zit v UK a pracovat ve stavajici firmne a ridit odsut ten butik v CR..je to mozne?nekdo tady nekde psal o nahlaseni podniku primo v uk,ale to se tykalo vyvozu zbozi,ale kdyz chci k tomu myt svuj butik ,kde se to bude prodavat(jeden zamestanec na pul uvazku)..poradite prosim?Dekuji
Poslal: ivan malejovsky
« kdy: 23. 11. 2010, 03:45:22 »

Dobry den
resim podobny problem,chci nakupoat znbozi v UK a prodavat ho ve svem butiku v CR,ctel bych vedet jak je to z dovozem znackoveho zbozi(nike,puma..)a jeho nasledovnym prodejem v CR,co k tomu musim myt za povoleni a pod.Znama rikala,ze je to dost velkej problem..dekuji za odpoved
Poslal: AFUK
« kdy: 06. 11. 2010, 13:12:22 »

Tak to jste začla odzadu. Věci se dělají od začátku, ne odzadu, "zadkem napřed". Ten ŽL jim vraťte a zaregistrujte si firmu v Anglii, tam kupte zboží a pošlete ho Vašim českým kupuícím. Je to snadné... žádný ŽL nepotřebujete.
Poslal: Lenka
« kdy: 30. 09. 2010, 22:11:35 »

Dobrý den,

ráda bych nakupovala zboží v Anglii a následně ho pak prodávala v česku. Zařídila jsem si živnostenský list na volnou činnost.
Neorientuji se ale v problematice daní.
Našla jsem si, že při nákupu v zahraničí nad 326tis Kč ročně se ze mě stává plátce DPH, je to tak? Co to pro mě bude znamenat?
Budu tu muset odvádět daň z každého jednotlivého kousku?
Prosím, kdo víte, poraďte, jsem v tomhle laik a nerada bych měla problémy :)

Díky moc!
Platby GoPay

reklama