reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 30 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Raní ... dál doskáče.:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Hana
« kdy: 09. 11. 2018, 08:24:06 »

Zkuste se obrátit na insolvenčního správce, který má jeho exekuci na starosti
Poslal: Nety
« kdy: 08. 11. 2018, 18:23:15 »

Dobrý den,


poraďte mi prosím. Mám dotaz ohledně exekuce a placení výživného. S exparnerem máme dceru. Na styku a výživném jsme se u opatrovnického soudu dohodli, soud tuto dohodu potvrdil a vše doposud fungovalo, jenže... Expartner začal pracovat na HPP (předtím měl příjmy z pronájmu) a začali mu exekučně strhávat přednostní pohledávku až do nezabavitelné částky. Z toho ale už nemůže platit výživné, natož v plné výši. Dočetla jsem se (nevím, zda pravdivě), že by musel soud nařídit výkon rozhodnutí pro neplacení výživného a poté by se teprve výživné stalo přednostní pohledávkou a ani nevím, jestli v plné výši. Jako problém vidím také to, že je v podmínce a neplacení výživného je, pokud je mi známo, trestným činem a obávám se, že by se mu podmíněný trest přeměnil na nepodmíněný. To by ale nepomohlo ani mně, ani dceři, když by vlastně maminka dostala tatínka do vězení. Jsem laik a sháním informace, protože exekutor se zdá být nekompromisní.


Předem děkuji za jakoukoliv radu.
Platby GoPay

reklama