reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Jaké dopravní prostředky se nacházejí ve slově dokola?:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: profiacces
« kdy: 03. 06. 2018, 20:11:45 »

Dobrý den,
 naprosto souhlasím se Sly.
Určitě je to velmi nepříjemné, ale ... "zákazník má vždy pravdu" .... bohužel  :)
Poslal: Sly
« kdy: 24. 02. 2012, 12:31:00 »

K Vaší původní otázce. Vím, že je to nemilé, ale ze zkušenosti Vám radím nedělejte nic. Zbytečně si tím lámete hlavu a ve výsledku budete ta špatná stejnak vy. To procento kdy se Vám to stane je velice, ale velice nepatrné k tomu aby jste pořizovala a archivovala nějaká videa apod. Maximálně si pořiďte firemní lepící pásku + můžete štítek kontrola a podpis, ale když řekne že nebylo, tak stejnak smůla.
Poslal: Ladislav Jančík
« kdy: 23. 02. 2012, 22:30:58 »

Rozporoval bych tvrzení, že zaměstnavatel platí koncesionářské poplatky i za TV a R přístroje donesené zaměstnanci na pracoviště - nic takového v zákoně není a doufám, že nikdy nebude.
Poslal: Pavel Říha (Rop)
« kdy: 22. 03. 2011, 19:56:04 »

Je něco jiného konzum a domácnost ...

Ale jinak opravdu je to tak, že za každý přístroj, který hraje na pracovišti (včetně toho, který si zaměstnanec donese) musí zaměstnavatel zaplatit koncesionářské poplatky.

Jenom v domácnosti bych to neřešil (jiné by to bylo, kdybyste měla jednu místnost v bytě, kterou byste vykazovala jako pracovní prostor - tj. včetně nákladů na elektřinu atd.)
Poslal: M.Zajackova
« kdy: 22. 03. 2011, 12:18:09 »

To nemám, jen jsem si nebyla jistá. Když mám provozovnu v místě bydliště, jestli mě nemůže nikdo nařknout z neplacení. Podle Vaší reakce to asi řeším zbytečně . . .
Já jen, že jsem slyšela (jedna bába bábě řekla  ;) ), že i když je zapnuté rádio v konzumu pro poslech a zpříjemnění pracovní doby prodavaček, tak se za něj musí platit podnikatelský poplatek. Převedla jsem si to na sebe, aby na mě kontrola nevybafla, že poslouchám rádio, zatímco tisknu faktury . . .
Díky moc
Poslal: Pavel Říha (Rop)
« kdy: 22. 03. 2011, 11:58:30 »

A vy máte nějaké rádio / televizi nakoupené k podnikání?
Poslal: M.Zajackova
« kdy: 22. 03. 2011, 07:16:52 »

Ano
Poslal: Pavel Říha (Rop)
« kdy: 21. 03. 2011, 18:25:07 »

Koncesionářské poplatky za rádio a televizi?
Poslal: marie
« kdy: 21. 03. 2011, 13:32:55 »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je vůbec možné, nějak se vypořádat s nepoctivým zákazníkem eshopu. např. Kupující tvrdí, že obsah zásilky není kompletní, já budu tvrdit, že vše bylo v pořádku. Jediné co mne napadá, pořídit si kameru a o balení zásilek pořizovat záznam . . . Jenže to je trochu nákladná prevence  :(

a jestli se ještě mohu zeptat, musím platit koncesionářské poplatky jako podnikatelka když eshop provozuji z domova? Nebo stačí, když je platím jako fyzická osoba?

Děkuji za odpověď a přeji hezký den
Platby GoPay

reklama