reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 30 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Kdo chce psa bít, ... si vždycky najde.:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: David
« kdy: 16. 05. 2018, 03:05:32 »

Je sice pěkné že si to přečetlo skoro 500 lidí,ale byl by někdo tak hodný a i mi odpověděl?
Poslal: David
« kdy: 14. 05. 2018, 15:35:10 »

Dobrý den chtěl bych se zeptat co všechno obnáší založení živnosti jako streamer/youtuber.


Mám ukončené zákl. vzdělání a tento rok maturuji (není 100% jisté jestli ji dám v 1,2 nebo třetím termínu). Chtěl bych si založit živnost jako na streamování a natáčení videí na YT,ale nechci jít po škole hned na vysokou školu tzn. Chci mít teď rok volno a pak až začít se studiem (vím že to lidi nedoporučují). Nejspíš bych se živil nějakou brigádou a u toho ve volných chvilkách streamoval, ale možná bych jen streamoval, v takovém případě se chci zeptat jak je to se zdravotním a sociálním když za mě nebude tyto věci odvádět zaměstnavatel, jak by tomu bylo pokud bych byl i brigádník. Musí živnostník vůbec platit zdravotní a sociální? Nebo se jen odvádí daň z příjmů (ať už z donatů nebo od různých firem jako např od YT google atd...) A ještě k danění příjmů. Slyšel jsem že jsou dvě varianty jedna že se udělá daňové vyúčtování jednou ročně kdy se zdaní všechny příjmy za minulý rok a druhá že se daní každý měsíc, existují obě? A pokud ano která by byla lepší a co musím vyřídit abych si nastavil buď první nebo druhou variantu?
PS: Předem se omlouvám za mou neznalost,ale pokud bych si tímto chtěl přividělávat nebo živit se, tak potřebuji pokud možno vysvětlit vše, abych pak kvůli neznalosti neměl problémy.
Platby GoPay

reklama