reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Volné fórum / Daňová evidence
« Poslední příspěvek od Daria kdy Dnes v 15:30:29 »
Dobrý den, mám dotaz, jsem fyzickou osobou podnikající a vedu daňovou evidenci. Mám v nájmu kancelář. Jak mám do výdajů zaevidovat drobné opravy, které jsem provedla v tom kanceláři (vymalování atd.)? Na faktuře mám jak první nájemné, tak i vratnou kauci? Mám tu kauci přiřadit k nedaňovým výdajům? Děkuji předem
2
Volné fórum / Mohu vyfakturovat sousedovi způsobenou škodu?
« Poslední příspěvek od Tomáš kdy Dnes v 09:47:23 »
Zdravím,zajímalo by mě zda mohu (pokud se se s dotyčným domluvím) sousedovi vyfakturovat způsobenou škodu (vytopení) a vymalování si provést sám. Živnostenský list mám, ale ne na malířské práce.
3
Volné fórum / Fakturace
« Poslední příspěvek od FrantisekHorný kdy 12. 10. 2018, 14:23:40 »
Dobrý den
chtěl bych poradit s fakturacnim programem
premyslim o tomto https://imboss.cz/
ten co se plati...
jestli neni neco podobneho i zadarmo
dekuji
4
Volné fórum / Re:Mohu fakturovat za činnost provedenou před získání Živnostenského oprávnění?
« Poslední příspěvek od Michal kdy 11. 10. 2018, 12:39:06 »
Ok díky za odpověď.


Píšete, když datum posunete... Máte na mysli uvedené datum provedené služby, za kterou fakturuji, nebo datum vystavení faktury?
Je povinností do faktury k předmětu položky uvádět i datum provedených služby, nebo mohu uvést jen např.:"Fakturuji Vám za poskytnuté služby - tvorba webu 20 hodin". nebo je nutné uvést Fakturuji Vám za poskytnuté služby od 25.7. - 31.7.- tvorba webu 20 hodin.


Děkuji ;)
5
Volné fórum / Re:Mohu fakturovat za činnost provedenou před získání Živnostenského oprávnění?
« Poslední příspěvek od Michal kdy 11. 10. 2018, 12:37:09 »
Ok díky za odpověď.


Píšete, když datum posunete... Máte na mysli uvedené datum provedené služby, za kterou fakturuji, nebo datum vystavení faktury?
Je povinností do faktury k předmětu položky uvádět i datum provedených služby, nebo mohu uvést jen např.:"Fakturuji Vám za poskytnuté služby - tvorba webu 20 hodin". nebo je nutné uvést Fakturuji Vám za poskytnuté služby od 25.7.-31.7. - tvorba webu 20 hodin.
[/size]
[/size]Děkuji ;)
6
Volné fórum / hand made market
« Poslední příspěvek od Silvie Šrubařová kdy 10. 10. 2018, 14:33:13 »
Dobrý den,
ráda bych pořádala Hand made market malých-domácích výrobců, kteří dodají jen své ručně vyrobené výrobky.
potřebuji k tomu EET pokladnu? Někde jsem se doslechla že v případě prodeje produktů vlastní výroby pokladnu nepotřebuji. Je to pravda? Děkuji
7
Volné fórum / Re:Mohu fakturovat za činnost provedenou před získání Živnostenského oprávnění?
« Poslední příspěvek od Jan Dostál kdy 10. 10. 2018, 10:14:03 »
Dobrý den,
nevidím v tom nějaký zásadní problém, pokud datum posunete a zákazníkovi to nevadí. Hlavní je že částku budete mít na finančním úřadě přiznanou. Ale radši tu skutečnost že práce byla odvedena dřív nikde nerozšiřujte. Pokud by se toho chytil nějaký hodně snaživý úředník...
8
Volné fórum / Mohu fakturovat za činnost provedenou před získání Živnostenského oprávnění?
« Poslední příspěvek od Michal kdy 09. 10. 2018, 12:50:35 »
Dobrý den,


jen rychlý dotaz. Jak moc je nelegální/riskantní fakturovat za činnost, kterou jsem provedl 4-5 dní před získáním Živnostenského oprávnění?
Pokud jsem klientovi programoval web od 25.7.-31.7 a o Živnostenské oprávnění jsem zažádal až 1.8. je v pořádku, pokud na tuto činnost vydám fakturu řekněme 10.8. vlastně už v době, kdy jsem držitelem živnostenského oprávnění?
Nebo by se jednalo o neoprávněnné podnikání, jelikož jsem podnikal ještě v době, kdy jsem ŽO neměl?


Případně jak tuto situaci řešit?
Moc děkuji za odpověď.
9
Pro začínající podnikatele / 3% úvěrová nabídka platí nyní
« Poslední příspěvek od clark kdy 09. 10. 2018, 10:40:11 »

Getting a legitimate loan has always been a major problem for clients, who desperately need financial assistance. The issue of credit and collateral is something clients are always worried about when seeking a loan from private lenders. micro financial auxiliary company was accredited by the creditor council, which provides loans to local and international clients at 3% interest rate. contact us via e-mail: clark123156@gmail.com , whatsapp phone number: +18635356458
10
Volné fórum / Dotaz - podnikání - výroba vlastních produktů
« Poslední příspěvek od Alistair kdy 09. 10. 2018, 09:55:44 »
Zdravím,
měl bych drobný dotaz. Plánuji spustit prodej vlastní edice čajů (jedná se o čisté sušené byliny např. máta, bez, šalvěj...). Surovina je získána sběrem nebo nákupem. Je pro mě nutné nějaké extra povolení? Mám to někde hlásit případně kterým úřadům? Nebo mi stačí klasické živnostenské oprávnění které již mám pro klasický prodej? Musím mít schválenou provozovnu? Předem děkuji za odpověď.
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama