reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Volné fórum / Re:Stanovení PPU
« Poslední příspěvek od Markusenka kdy Včera v 12:56:47 »
Zdravím!
Tak teoreticky ano, jenže jde o to, aby to akceptovala druhá strana nebo soud, jestliže to tam dospěje.
Snažím se vycházat ze Zákoníku Práce, kde je uvedeno, že jestliže odpracoval zaměstnanec v rozhodném období, což je pro PPÚ předchozí kalendářní čtvrtletí 21 více dní, pak se pro výpočet náhrady mzdy použije tento PPÚ, nikoliv pravděpodobný PPÚ. Zaměstnanec sice převeden na jinou, hůře placenou práci, odpracoval i více jak 21 dní, ale zase byl právě jednak placen menší tarifní mzdou a pak průměrem na překážkách, což taky vlastně neplatně. Navíc v mezidobě došlo během tří let k nárůstu rarifní mzdy přes 8%, další příplatky taky rostly a pravděpodobně jak zaměstnanec argumentuje, došlo by i k vzniku práce přesčas - máme velkej podstav, kterej asi nebude problém u soudu doložit (20 až 30 hodin měsíčně).
Chápu, že nejlepší by byla mimosoudní dohoda, ale na dohodu musejí být dva. Proto bych rád dospěl k nějakému PPÚ z těch výplatnic.
Mám možnost je anonymizované poslat emailem.
Díky.
2
Volné fórum / Platba DPH
« Poslední příspěvek od DominikRozporka kdy Včera v 08:58:43 »
Dobrý den, pokud tomu dobře rozumím z toho článku: http://www.ipodnikatel.cz/Dane-v-podnikani/dilema-podnikatele-byt-platcem-nebo-neplatcem-dph.html
tak je to tak že když někdo něco prodává jako podnikatel.
Tak nemusí platit DPH pokud jeho výdělek z prodeje za 12 měsíců je pod 1 000 000 kč ?
Pak mě ještě zajímá jak dokážu že jsem zaplatil daň a že jsem zaplatil tolik kolik jsem měl zaplatit?
Jinak daň se teda platí 15% z příjmu za 12 měsíců?
A jestli teda někdo přesáhne někdo nebo vyrovná těch 1 000 000 kč za 12 měsíců tak pak to DPH musí zaplatit?
A dph se kdyžtak odvádí taky jdnou za 12 měsíců? Jinak zdravotní a sociální pojištění se odvádí jednou za měsíc že?
Jinak kdyby se něco změnilo něco ze zákonů ohledně tohodle jak to zjistim? Dá se někde dát odběr na zákony týkající se podnikání v mim oboru na mail?
Četl jsem že před zaplacením daně a podání daňovýho přiznání trvá v dubnu dlouho papírování. Ale čeho papírování co všechno se vyplňuje nebo počítá? Já myslel že se počítá jenom kdyžtak to DPH aby se odevzdalo a daň 15% z celkovýho výdělku za 12 měsíců?
3
Volné fórum / Re:Stanovení PPU
« Poslední příspěvek od Hanča kdy Včera v 08:18:46 »
Nemůžete v tomto případě spočítat za ty měsíce mzdu fiktivně jako kdyby pracoval ?
4
Volné fórum / Re:Stanovení PPU
« Poslední příspěvek od Markusenka kdy 17. 06. 2018, 23:52:24 »
Zdravím!
Dobře, to bych ještě celkem pochopil, jenže ty nepracovní stavy jsem zavinil jako zaměstnavatel já postupem, který soud pravomocmě uznal za neplatný právní úkon, takže jsou placeny průměrem, ale fakticky k tomu nikdy nemělo dojít a zaměstnanec měl mít možnost pracovat ve svém pracovním.zařazení. Vlastně jsem mu bránil v práci. Když to spočítám podle Vašeho návrhu, vyjde průměr hodně pod běžnou úroveň zaměstnance a půjde to k soudu. Když náhradu mzdy za překážky na straně zaměstnavatele, která byla vyplácena z naší viny, zahrnu do mzdy, tak zase vyjde průměr skoro dvojnásobný.
Chápejte, nechci vysloveně dráždit zaměstnance a soud, na druhou stranu nechci vydat nečekané statisíce navíc.
Díky
5
Volné fórum / zálohy
« Poslední příspěvek od Markéta kdy 14. 06. 2018, 16:53:00 »
Dobrý den,

Potřebovala bych poradit zkterého řádku přiznání k daňi z příjmu se vypočítává výše záloh.

předem děkuji za odpovědi


S pozdravem


Markéta
6
Volné fórum / DPH u ubytovacích služeb přes Booking a Airbnbn
« Poslední příspěvek od Lada kdy 14. 06. 2018, 00:48:47 »
Dobrý den, poskytuji ubytování přes Booking a Air bnb. Obě společnosti nemají sídlo v ČR, takže jsem nyní registrovaná identifikovaná osoba. U Booking vybírám od hostů hotově, firma mi zasílá faktury na svoji provizi. Airbnb vybírá nocležné od hostů sám, pošle mi jen vyúčtování a peníze na účet. Obrat budu mít asi 100 tisíc. Měla bych tedy platit DPH z provizí? Jaká je sazba? Mám posílat i kontrolní hlášení nebo co vše kde mám vyplnit? Nikde jsem problematiku ubytovacích služeb a DPH podrobně řešenou nenašla. Na finančáku si mě dámy přehazovaly z patra do patra, ale neporadily. Píše se, jak se v Praze pronajmou desetitiísíce bytů pře Airbnb?? Tak kdo platí DPH a jak ?  Děkuji
7
Volné fórum / výdaje paušálem
« Poslední příspěvek od Lada kdy 14. 06. 2018, 00:40:40 »
Dobrý den, prosím, mohu přejít na paušální výdaje, pokud mám spolupracující osobu a nerozdělujeme stejným dílem příjmy a výdaje ?? Např. na manžela převedu jen část příjmů a výdajů - má to na vedlejší činnost, já také, tak si snížím základ, abych neplatila sociální poj. Ale můžeme využít puašál? Díky
8
Volné fórum / Jak co nejefektivněji zasílat lektory do firem přes IČO
« Poslední příspěvek od Eva kdy 13. 06. 2018, 19:14:39 »
Dobrý den,


pracuji jako lektor přes IČO (fyzická osoba) ve firmách, popř. u soukromých osob, ale nestíhám pobrat poptávku. Ráda bych do firem a k ostatním klientům zasílala jiné živnostníky, u kterých v rámci oboru ověřím znalosti, předám nějaké rady apod. a popř. budu dohlížet, že lektor vykonává slíbenou činnost a popř. ho vyměním, pokud bude třeba. Nebudu to ale dělat zadarmo. Živnost na služby mám, nevím ale, jak to udělat co nejefektivněji, nejjednodušeji a abych netratila, ale samozřejmě vydělávala.
Nevím, zda jsou jiné logické možnosti, ale asi bych podepsala smlouvu já-firma a já-lektor a komunikace by probíhala přes mne plus já bych fakturovala firmu a lektor fakturoval mně. Některé spolupráce se protáhnout i na 6 měsíců a déle a tam by jednorázová odměna ztrácela smysl, obzvlášť pokud bych lektora měla ve své správě (pracuješ špatně -> letíš a hledám nového). Je to nejlogičtější, dělat dvojitou fakturu já-firma lektor-já? A jak byste prosím poradili vést učtárnu, procentem asi nesmysl, vést příjmy výdaje a zapisovat, že?


Děkuji za veškeré rady, myslela jsem, že si najedu delší praxi a líp se zorientuji v zákonech, ale klienti na mě tlačí, ať pospíším...
9
Volné fórum / Re:Stanovení PPU
« Poslední příspěvek od Hanča kdy 12. 06. 2018, 12:58:12 »
V čem vidíte problém? Rozpitvejte si každý měsíc dny,hodiny a peníze podle toho co bylo odpracovanéa co byla náhrada, sečtěte si odpracované dny,hodiny a Kč a pokud Vám vyjde za celý Q víc než 21 odpracovaných dnů, tak máte průměr. Ale musíte oddělit Kč za odpracované hodiny a Kč za hodiny náhrady.. Podle uvedených údajů se to nedá spočítat.
10
Volné fórum / výkaz zisků a ztrát
« Poslední příspěvek od Markéta kdy 11. 06. 2018, 13:41:44 »
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda jako OSVČ, která vede jen danovou evidenci musím dělat také výkaz zisků a ztrát?
Vyžadují jí po nás u soudu kvůli rozvodu v Německu.


Díky za odpovědi, Markéta
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama