reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Volné fórum / uroky z uvěru - uplatnění
« Poslední příspěvek od alena kdy Dnes v 12:53:02 »
Dobrý den,
mám byt ve společném vlastnictví s bývalým manželem, rozvedeni 6 let. Na pořízení jsme měli hypotéku (zbýva ještě asi 8 let) - úroky z úvěru si uplatňoval jen bývalý manžel - nyní bych si ale chtěla úroky začít uplatnit i já . Hypotéka se platí z měho účtu, manžel posílá na můj účet polovinu splátky. Problém je, že se mnou nekomunikuje (a o penízech už vůbec ne). Prvděpodobně si vyřídil u ČS , že potvrzení o zaplacených úrocích chodí jen jemu (žije v jiné, městě) , já nemám ani tu původní Smlouvu o vyřízení hypotéky (odnesl si po rozvodu on).
Mě potvrzení nechodí, přestože jsem spoludlužník a hypotélu platíme napůl. Můj dotaz - mám nárok si uplatnit polovinu úroky a co k tomu budu potřebovat?Děkuji. AJ
2
Volné fórum / Teespring, daně
« Poslední příspěvek od Zapletal kdy 15. 01. 2019, 23:19:43 »
Dobrý den,
Jsem student vysoké školy a chtěl bych se věnovat podnikání jako vedlejší činnosti.
Mým plánem je vydělávat pomocí US platformy Teespring.com. Ve zkratce, o co se jedná: Člověk na tuto stránky vloží svůj návrh na potisk oblečení.  Teespring poté toto oblečení nabízí k prodeji. Pokud si někdo vámi navrhnutý produkt zakoupí, Teespring ho vyrobí a pošle zákazníkovi a odvede Vám jako návrháři provizi z prodeje.
Je mi jasné, že budu určitě potřebovat živnostenské oprávnění. Nejsem si však úplně přesně jistý, jak postupovat dále po založení živnosti.
Děkuji za případné objasnění.
3
Zaměstnanci a HR / Re:HPP, insolvence, tvorba webu, grafika - vedlejší podnikání, pár dotazů prosím
« Poslední příspěvek od Radek kdy 15. 01. 2019, 20:36:29 »
Tak jsem konečně našel srozumitelnou odpověď na mé otázky.
Měsíční výdaje mít za pojištění nebudu, je to jen jednou ročně doplatek po přiznání. Na pojištovnu a sociální nemusím, protože to jde centrálně (to byla zbytečná otázka). Takže můžu mít SVČ od první zakázky a když žádná jiná nebude, nic mě to měsíčně stát nebude, jen to roční vyúčtování. :) super.

Každoročně stoupá počet zaměstnanců, kteří si samostatnou výdělečnou činností pouze přivydělávají. Tito občané nemusí dodržet za měsíce, kdy vykonávali vedlejší výdělečnou činnost, minimální vyměřovací základ. Během roku nemusí platit zálohy na zdravotním pojištění.
Praktický příklad: Zaměstnanec pan Zelený si přivydělává tlumočením. Za rok 2018 má příjem 100 tisíc Kč, výdaje uplatní 40% paušálem. Na zdravotním pojištění za celý rok 2018 doplatí jednorázově 4 050 Kč (60 000 Kč x 50 % x 13,5 %).
(zdroj finance.cz)
4
Právo a zákony / Mezinárodní online podnikání
« Poslední příspěvek od SirVladimir kdy 15. 01. 2019, 19:57:34 »

Ahoj. Tento dotaz se týká mezinárodní internetové stránky, kterou plánuji vytvořit.


Koncept: Na stránce jsou periodicky zveřejňovány nové šifry; cílem uživatele je rozluštit jejich řešení. Chce-li se uživatel účastnit, zašle stanovenou částku kryptoměny na danou adresu - tímto si koupí možnost odpovědět (vstup).
Výhra: V případě správné odpovědi uživatel vyhrává částku, která činí určitý podíl z celkového vkladu všech uživatelů za dané období (v kryptoměně, samozřejmě). Zbytek připadá stránce (mně). Proces se znovu opakuje.
Otázka: Stránka se svým způsobem vlastně přibližuje spotřebitelským soutěžím, ale vše je zprostředkováno kryptoměnami, které nejsou plnohodnotnou měnou ani peněžním prostředkem. Navíc se stránka vůbec neorientuje na ČR. Založím-li takovou stránku, která se nezaměřuje na žádnou zemi, ale působí online mezinárodně, jakým zákonům podléhají platby, danění apod.? Potřebuji založit firmu?
5
Zaměstnanci a HR / HPP, insolvence, tvorba webu, grafika - vedlejší podnikání, pár dotazů prosím
« Poslední příspěvek od Radek kdy 15. 01. 2019, 16:49:49 »
Dobrý den,


mám hlavní pracovní poměr s příjmem 180.000/ročně a insolvenci. Zbývá mi 9500Kč + dýžka, na která mi nikdo nemůže sáhnout.


Chtěl bych příležitostně vytvořit web a pracovat s grafikou. Řekněme, že bych si vydělal 20.000 - 80.000Kč/rok. Čistý příjem bych použil na rychlejší doplacení insolvence, stejně jim musím odevzdat všechno, dluh mám 297.000Kč.


Dotazy:
Četl jsem, že se zdravotní musí teď platit měsíčně, ať mám příjem jakýkoliv - tj minimum 2200Kč - tudíž bych z té částky, kterou mi nechává insolvence, měl 7300Kč? Pokud ano, doporučíte mi nějaké kroky, které mám udělat, abych vůbec mohl začít.


Sociální bych platit musel až od těch 65000Kč a to se dovím při odevzdávání daňového přiznání nebo mi to někdo pošle poštou, včetně celkové částky?


Jaké danění bych měl podle vás použít? Insolvenční správce mi napsal, že musím vést složitější účetnictví. Budu muset koupit nějaké licence na programy a to bude stát třeba 20.000Kč. Časem lepší notebook třeba okolo 25000Kč. 


Pokud přece jen bude nějaká schůdná cesta, zajdu si na úřad podat žádost o vedlejší podnikatelské činnosti, nahlásit na zdravotní pojištovnu a na sociální?


Kolik budou mé povinné měsíční výdaje, které budu muset platit, i kdybych vydělal méně než 20000Kč?


Budu vděčný tomu, kdo si na mé dotazy udělá čas a poradí mi, at se konečně mohu dostat na nějakou úroveň, než jen přežívat. Udělal jsem dřív pár chyb a musím za ně ještě 4 roky platit. Bohužel v mé práci jdou dýžka dolů každým rokem a už mám sotva na nájem a to nepočítám zubaře, sem tam nějaké oblečení.. Taky nechci stát na mrtvém bodě 4 roky, ale rozvíjet se dál, protože mám dost volného času. Za ty 4 roky získám praxi, reference a nějakou reklamu.


Předem moc děkuji za odpověď.
Radek
6
Volné fórum / fa v eur
« Poslední příspěvek od Alena kdy 15. 01. 2019, 15:12:49 »
Dobrý den, prosím o radu. Jak účtovat podvojném účetnictví přijatou fa z SK v eur, vystavenou 19.12.2018, splatnost 28.2.2019, platba hotově 15.1.2019. A ke kterému datu přepočítávám kurz.
Děkuji
Alena
7
Volné fórum / zahraniční doprava
« Poslední příspěvek od Jana kdy 15. 01. 2019, 14:11:05 »
Máme eshop a zasíláme už i pár objednávek do zahraničí. Aktuální ceník dopravních služeb je však nereálný. Neporadil by prosím někdo, kdo už podobnou situaci řešil? Jaký způsob dopravy volit, pokud se jedná o desítky kusů a ne velké objemy. Případně, zda není lepší najmout zahraniční logistickou firmu. Díky moc
8
Volné fórum / Podnikání - dárkové balení
« Poslední příspěvek od Blanka kdy 14. 01. 2019, 18:02:48 »
Dobrý den, chci se zeptat, jak je to s živností v případě "výroby" dárkových balení tzn. koupila bych někde (? kdekoliv?) nějaké předměty (svíčky, sůl do koupele atd..) zabalila, nacenila a poslala do světa. Je toto živnost maloobchod/velkoobchod nebo je pro tento druh podnikání jiný název? Děkuji :-)
9
Pro začínající podnikatele / Re:Stream videoher, zaměstnání, živnost a daň
« Poslední příspěvek od J.M. kdy 14. 01. 2019, 10:23:56 »
! a toto je to co vás má zajímat, tedy jestli ona podnikatelská činnost " streamováním videoher  - při streamování se jedná o kontinuální  přenos zvukových dat či třeba videa, hry,  přes vcelku libovolnou počítačovou či jinou síť, která to umožňuje "
 je činností ( přenášíte data - tz. něco děláte - poskytujete služby za úplatu ( nakonec čeho jiného ? zboží neprodáváte ) na někoho kdo vám za to platí - tedy váš odběratel ! , a pokud má váš odběratel sídlo v EU ( to si musíte zjistit ) a pokud je podnikatelem, tz. osobou pov. k dani, se sídlem v EU, pak jde li o službu jejíž místo plnění je podle základního pravidla určení  " v místě sídla odběratele"  - pak se stanete právě IO.

Identifikovaná osoba musí podat přiznání k DPH a v případě, že poskytuje přeshraniční služby, tak i souhrnné hlášení v souladu s § 102 ZDPH. Do přiznání a souhrnného hlášení se zahrnuje ovšem pouze přeshraniční plnění. U tuzemských plnění ( v ČR ) zůstává neplátcem DPH.
Dobry den, mohli by jste tohle nejak blize rozvest? Jak bude vyse popsane platit/neplatit pro streamovani napr. pres webovou stranku Twitch.tv, kterou koupil AMAZON (tzn. US firma)? Chapu tedy spravne, ze je nutne v pripade streamingu platit jak dan z prijmu, tak DPH (jelikoz se stane osoba/organizace automaticky Identifikovanou osobou)?
Dekuji.
10
Volné fórum / Re:Potřebuji garanta pro prodej spotřebičů?
« Poslední příspěvek od Karel kdy 12. 01. 2019, 23:19:09 »
Výroba, obchod a služby - volná živnost
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama