reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
2
Volné fórum / Co je potřeba k prodeji na ulici?
« Poslední příspěvek od Host12345 kdy Včera v 08:40:36 »
Dobrý den. Je mi 17 let a napadlo mě že bych si mohl přivydělat jednorázovou akcí. 1.května(máje) bych chtěl prodávat růže v Praze. Chodil bych s nimi, měl bych je v rukou a nabízel kolemjdoucím.
Chtěl jsem vědět jestli k tomu potřebuji nějaké povolení a případně jaké?
Děkuji za odpověď.
3
Volné fórum / Příležitostní příjem bez OSVČ - řemeslné práce - smluva o dílo ?
« Poslední příspěvek od FK kdy 17. 04. 2019, 13:15:30 »
Dobrý den, měl bych dotaz ohledně formy příležitostního příjmu. Jsem normálně zaměstnán v IT (v rámci práce mám elektro vyhlášku č.50/1978 Sb. - §6).
Známý mi nabídl přivýdělek, že potřebuje předělat rozvody elektřiny v kuchyni (bez zásahu do rozvaděčea s tím, že si materiál sežene sám), ale potřebuje ode mě papír (smlouvu) na sjednanou částku, která bude do 10 000 kč bez podpisu prohlášení k dani z mé strany.

Otázky.Jaký typ smlouvy, bychom měli použít? Smlouva o dílo, provedení práce nebo kupní ? Smlouva o dílo má mé preference, ale nechám si poradit.Mohu  práci vykonat, i když jde o obor elektro, který patří dle zákona mezi tzv. činnosti vázané, čili na OSVČ?

Děkuji za odpověď.
 

4
Volné fórum / Re:Limit DPH pro faktury na Slovensko
« Poslední příspěvek od MM kdy 17. 04. 2019, 11:53:30 »
Jste tedy identifikovana osoba. Co vim tak pokud poskytujete sluzby osobam povinnym k DPH, kt. mají sídlo mimo ČR, je misto plneni mimo tuzemsko a poskytnutá plnění se do obratu nezahrnuji. Je to stejne jako kdyz mate prijmy z AdSense kde poskytujete sluzbu s mistem plneni v zahranici konkretne Googlu Ireland. 
5
Volné fórum / Limit DPH pro faktury na Slovensko
« Poslední příspěvek od Martin kdy 17. 04. 2019, 10:59:13 »
Ahoj,


mam ceskou zivnost, jsem neplatce DPH. Kazdy mesic fakturuju jedne firme na Slovnesku. Jsem tedy osoba registrovana. Na faktrure je DPH 0% a samotna DPH je odvadena Slovenskou firmou na Slovensku, ktera je platce DPH.


Muj dotaz je, pocitaji se mi tyto faktury (obrat z techto faktur) do limitu 1mil. pro to, abych se stal platcem DPH nebo se tyto faktury do limitu pro DPH nepocitaji?


Dekuji.
6
Volné fórum / Re:Dotaz
« Poslední příspěvek od Hanča kdy 17. 04. 2019, 06:57:22 »
Úřad práce Vám musí vrátit originál
7
Volné fórum / Dotaz
« Poslední příspěvek od Petr kdy 17. 04. 2019, 00:11:27 »

Dobrý den,
V půlce Ledna 2018 jsem byl propuštěn ve zkušební době a nastoupil na ÚP kde jsem dal originál zápočtový list a nechali si ho na ÚP. V září jsem nastoupil do školy a v únoru 2019 jsem ukončil školu. Přihlásil jsem se na ÚP a nyní bych měl nastoupit do práce, kde chtějí započtový list. Kde ho mám vzít?? Věděl by někdo co mám udělat? Děkuji
8
Volné fórum / Nákup zboží v ČR a následný prodej do EU
« Poslední příspěvek od PAHU kdy 16. 04. 2019, 11:41:38 »
Dobrý den, mám dotaz ohledně nákupu zboží v ČR a následnému prodeji do EU. FIRMA česká, plátce DPH nakoupí u firmy české plátci DPH zboží - uplatní si DPH, poté zboží prodá a vyveze do země EU,plátci ve své zemi - faktura bude vystavena v režimu reverse charge bez DPH? Je to takto správně, je třeba ještě někde se registrovat? Předem děkuji za odpovědi
9
Volné fórum / Přijetí služby z USA s DPH a s EU DIČ
« Poslední příspěvek od Milan kdy 13. 04. 2019, 16:04:17 »
Dobrý den,
[/size]objednal jsem si od Googlu službu, kterou jsem platil kartou včetně TAX (DPH 21%). Google obvykle za služby generuje faktury elektronicky až na začátku měsíce následujícího po měsíci, ve kterém došlo plnění. Na této faktuře je uvedena i DPH 21% a DIČ začíná písmeny EU (EU372000041), tj. Google zřejmě účtuje DPH ve zvláštním režimu a odvádí DPH v EU. Na faktuře je také uvedena adresa Googlu v USA (nikoliv Irsko). Já jsem identifikovaná osoba.
[/size]Pokud by faktura (i tedy moje platba) byla bez DPH, tak vím, že bych zřejmě v daňovém přiznání vyplnil částku daňového základu na ř. 5 a samodoměřil a odvedl DPH.
[/size]Moje otázka zní, zda s ohledem na to, že faktura je s DPH, kterou jsem již zaplatil Googlu, je potřeba ji někde v daňovém přiznání ještě uvádět? Pokud ano, na kterém řádku?
[/size]Jako identifikovaná osoba předpokládám nemám nárok na odpočet, na druhou stranu mi přijde nesmysl platit DPH dvakrát.
[/size]Osobně si myslím, že mě Google fakturoval jako neplátce, jako by Google byl osoba usazená v ČR. Tj. jako kdybych jako neplátce přijal službu od plátce. Pak mě ale mate ta Kalifornská adresa na faktuře a ne CZ DIČ.
[/size]Děkuji za radu
10
Volné fórum / Re:Špatně vyplacena mzda
« Poslední příspěvek od Hanča kdy 12. 04. 2019, 07:56:57 »
Samozřejmě, že Vám to musí zaplatit. Pokud ještě nemá úplně uzavřené a zaúčtované mzdy, tak by Vám výplatu mohla ještě přepočítat a doplatit, ale to se musíte domluvit. Pokud to už nepůjde, tak si koncem měsíce pohlídejte, aby na to nezapomněla.
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama