reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 30 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Co je šeptem, to je...:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Eva
« kdy: 08. 02. 2017, 13:05:45 »

Mnohokrát Vám děkuji za odpověď. Eva Marhoulová
Poslal: M.M.
« kdy: 08. 02. 2017, 12:46:59 »

Dobrý den,


ano i úhrady FA v hotovosti podléhají EET. Pokud účtujete podvojně, při vystavení FA máte současně výnos, tedy samotná úhrada ( příj. pokladním dokladem podloženým EET účtenkou ) je pouze rozvahovou operací, tedy EET účtenku pouze přiložíte k pokladnímu dokladu ( účtenka EET není  příjmem - tedy výnosem )


Výjimku mohou tvořit pouze ojedinělé hotovostní transakce tam, kde jinak vše jde přes BÚ. Zatím není bližší specifikace co je " ojedinělé " podle metodiky GFŘ, lze za ojedinělou pokladní transakci považovat stav, kdy například účetní, právník, daň. poradce atd.. vystavuje celoročně FA hrazené klienty na jeho BÚ převodem a výjimečně 2-3 ročně přijme hotovost, nebo úhradu takovéto FA v hotovosti. V tomto případě je naplněna definice ojedinělosti ( 99 % FV jde přes BÚ )  a není nutné podrobit tuto hotovostní transakci EET.
Poslal: Eva
« kdy: 08. 02. 2017, 09:50:50 »

Dobrý den, prosím o radu. Společnost vystavuje daňové doklady, z nichž některé jsou placeny odběratelem v hotovosti. Podléhá tato platba v hotovosti EET? Děkuji
Platby GoPay

reklama