reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 30 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Co je doma, to se...:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Dagmar Kučerová
« kdy: 13. 10. 2011, 07:01:51 »

Dobrý den,

pokud nemají rozdělen majetek, tedy mají majetek ve společném jmění manželů, není nutná žádná smlouva. Manželka vozidlo vloží do obchodního majetku (zapíše na kartu majetku) a uplatní skutečné výdaje nebo výdajové paušály, případně také DPH. 

Dagmar Kučerová
Poslal: Markéta
« kdy: 12. 10. 2011, 21:44:59 »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakým způsobem vložit auto do podnikání a uplatňovat příslušné související výdaje s provozem auta? Manželka, podnikatelka, plátce DPH má živnost na provozování restaurace. Její manžel, kuchař, jí v podnikání pomáhá jako spolupracující osoba - tudíž si platí SP, ZP. Ve velkém technickém průkazu auta, je vlastníkem uveden její manžel, který jezdí na nákupy potravin (manželka nemá řidičský průkaz).

Jakým způsobem vložit auto do podnikání - na základě smlouvy o výpujčce dle občan.zákoníku nebo mezi manžely není nutná? Manželka je plátce DPH, tak by chtěla uplatňovat odpočet z lístků za benzín.

Děkuji za odpověď.
Markéta
Platby GoPay

reklama