reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Volné fórum / PRODEJ
« Poslední příspěvek od Vendy kdy Dnes v 07:06:01 »
Dobrý den,
mám živnost volnou Chov a prodej zvířat.


Prodávám akvarijní ryby z vlastního chovu konečným spotřebitelům. Chci se zeptat, co je podmínkou, abych mohla prodávat ryby z vlastního chovu do prodejen. Stačí vet. razítko, že jsou ryby zdravé? Nebo celý chov musí zaštítit veterinář?


Děkuji za informace.
2
Volné fórum / Nepřevedené vozidlo - nový majitel nekomunikuje
« Poslední příspěvek od Petr kdy Včera v 08:36:17 »

Dobrý den,
mám dotaz ohledně převodu vozidel. Prodal jsem vozidlo za hotové slovenskému občanovi. Při prodeji jsem mu poskytl plnou moc (úřad byl v době prodeje uzavřen). Nový majitel přislíbil, že vozidlo převede a tak se nestalo. Po třech týdnech od prodeje mi přišla výzva uhradit pokutu za rychlost. Šel jsem tedy hned na magistrát ověřit, zda je ještě auto na moje jméno. Pracovnice mi sdělila, že auto je přihlášené stále na mě. Zároveň mi sdělila, že s tím nelze nic dělat (ani po předložení kupní smlouvy) a odeslala mě řešit věc přes policii. Několikrát jsem kontaktoval nového majitele pomocí telefonu a sms - neodpovídá, nereaguje. Ihned jsem se tedy dostavil na policii, abych tuto skutečnost oznámil a dál věc řešil. Policista mi sdělil, že ani oni nemají možnost jak tuto věc řešit a ocitl jsem se tudíž v patové situaci. Zajímá mě tedy jak mám dále postupovat, abych vozidlo úspěšně odhlásil a pokutu předal na nového majitele. Ve smlouvě mám uvedeno, že se nový majitel zavazuje k přepsání vozidla do 10 pracovních dnů a on tak neučinil - je tudíž smlouva neplatná? Děkuji za odpověď Petr N.
3
Volné fórum / Daňová evidence
« Poslední příspěvek od Daria kdy 16. 10. 2018, 15:30:29 »
Dobrý den, mám dotaz, jsem fyzickou osobou podnikající a vedu daňovou evidenci. Mám v nájmu kancelář. Jak mám do výdajů zaevidovat drobné opravy, které jsem provedla v tom kanceláři (vymalování atd.)? Na faktuře mám jak první nájemné, tak i vratnou kauci? Mám tu kauci přiřadit k nedaňovým výdajům? Děkuji předem
4
Volné fórum / Mohu vyfakturovat sousedovi způsobenou škodu?
« Poslední příspěvek od Tomáš kdy 16. 10. 2018, 09:47:23 »
Zdravím,zajímalo by mě zda mohu (pokud se se s dotyčným domluvím) sousedovi vyfakturovat způsobenou škodu (vytopení) a vymalování si provést sám. Živnostenský list mám, ale ne na malířské práce.
5
Volné fórum / Fakturace
« Poslední příspěvek od FrantisekHorný kdy 12. 10. 2018, 14:23:40 »
Dobrý den
chtěl bych poradit s fakturacnim programem
premyslim o tomto https://imboss.cz/
ten co se plati...
jestli neni neco podobneho i zadarmo
dekuji
6
Volné fórum / Re:Mohu fakturovat za činnost provedenou před získání Živnostenského oprávnění?
« Poslední příspěvek od Michal kdy 11. 10. 2018, 12:39:06 »
Ok díky za odpověď.


Píšete, když datum posunete... Máte na mysli uvedené datum provedené služby, za kterou fakturuji, nebo datum vystavení faktury?
Je povinností do faktury k předmětu položky uvádět i datum provedených služby, nebo mohu uvést jen např.:"Fakturuji Vám za poskytnuté služby - tvorba webu 20 hodin". nebo je nutné uvést Fakturuji Vám za poskytnuté služby od 25.7. - 31.7.- tvorba webu 20 hodin.


Děkuji ;)
7
Volné fórum / Re:Mohu fakturovat za činnost provedenou před získání Živnostenského oprávnění?
« Poslední příspěvek od Michal kdy 11. 10. 2018, 12:37:09 »
Ok díky za odpověď.


Píšete, když datum posunete... Máte na mysli uvedené datum provedené služby, za kterou fakturuji, nebo datum vystavení faktury?
Je povinností do faktury k předmětu položky uvádět i datum provedených služby, nebo mohu uvést jen např.:"Fakturuji Vám za poskytnuté služby - tvorba webu 20 hodin". nebo je nutné uvést Fakturuji Vám za poskytnuté služby od 25.7.-31.7. - tvorba webu 20 hodin.
[/size]
[/size]Děkuji ;)
8
Volné fórum / hand made market
« Poslední příspěvek od Silvie Šrubařová kdy 10. 10. 2018, 14:33:13 »
Dobrý den,
ráda bych pořádala Hand made market malých-domácích výrobců, kteří dodají jen své ručně vyrobené výrobky.
potřebuji k tomu EET pokladnu? Někde jsem se doslechla že v případě prodeje produktů vlastní výroby pokladnu nepotřebuji. Je to pravda? Děkuji
9
Volné fórum / Re:Mohu fakturovat za činnost provedenou před získání Živnostenského oprávnění?
« Poslední příspěvek od Jan Dostál kdy 10. 10. 2018, 10:14:03 »
Dobrý den,
nevidím v tom nějaký zásadní problém, pokud datum posunete a zákazníkovi to nevadí. Hlavní je že částku budete mít na finančním úřadě přiznanou. Ale radši tu skutečnost že práce byla odvedena dřív nikde nerozšiřujte. Pokud by se toho chytil nějaký hodně snaživý úředník...
10
Volné fórum / Mohu fakturovat za činnost provedenou před získání Živnostenského oprávnění?
« Poslední příspěvek od Michal kdy 09. 10. 2018, 12:50:35 »
Dobrý den,


jen rychlý dotaz. Jak moc je nelegální/riskantní fakturovat za činnost, kterou jsem provedl 4-5 dní před získáním Živnostenského oprávnění?
Pokud jsem klientovi programoval web od 25.7.-31.7 a o Živnostenské oprávnění jsem zažádal až 1.8. je v pořádku, pokud na tuto činnost vydám fakturu řekněme 10.8. vlastně už v době, kdy jsem držitelem živnostenského oprávnění?
Nebo by se jednalo o neoprávněnné podnikání, jelikož jsem podnikal ještě v době, kdy jsem ŽO neměl?


Případně jak tuto situaci řešit?
Moc děkuji za odpověď.
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama