reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Volné fórum / Re:Přeprava osob
« Poslední příspěvek od Dejw kdy Dnes v 18:54:49 »
Dobrý den,


děkuji Vám za Vaší odbornou radu, nevěděl bych si bez Vás pomoci... Bohužel, kdybych měl čas a možnost přes mou práci si zajít na živnostenský úřad, tak se určitě poradím tam a né tady... Takže ještě jednou co budu potřebovat pro založení živnosti a koncesi pro přepravu do 9 osob včetně řidiče do zahraničí v rámci EU a také vnitrozemské osobní dopravy tady v ČR.
2
Daně a účetnictví / OSVC - Nakup vozidla, DPH
« Poslední příspěvek od Jozef kdy Včera v 20:19:13 »
Dobry den,
som OSVC, uplatnujem vydaje pausalom a zatial som neplatca DPH.
Zamyslam kupit novy automobil, ktory bude financovany spotrebitelskym uverom a pri ktorom by som zlozil 20% akontaciu. Zaroven mi mozna zo zakona vznikne povinnost sa registrovat k platcovstvu DPH.


1) Mozem uplatnit odpocet DPH aj spatne, tzn kupim automobil a stanem sa platcom DPH napr po 2-3 mesiacoch? Pripadne uplatnovat odpocet DPH zo splatok uveru?
2) V pripade, ak by som sa stal platcom, mozem uplatnovat odpocty DPH na PHM, servis a udrzbu, ak by som aj vozidlo pouzival na sukromne ucely? Pomer pouzivania by bol mozno 50:50, neviem presne urcit.
3) Je nutnost viest knihu jazd?


Dakujem za odpovede
3
Volné fórum / Smlouva o provdeni sportovniho umeleckeho vykonu
« Poslední příspěvek od Jarmila Vranovska kdy Včera v 13:36:06 »
Dobrý den,
 chtěla bych vás požádat o radu, jaké jsou zákonné povinnosti, při dodržování Smlouvy o provedení sportovního uměleckého výkonu. Chtěla bych si otevřít živnost, ale tam je psáno "Obsahem činnosti dále není činnost organizací zřízených podle jiných právních předpisů vykonávaná v souladu s účelem, pro který byly zřízeny, činnost výkonných umělců ve smyslu provedení uměleckého výkonu ani drezúra zvířat"
Dekuji Jarmila Vranovska
4
Pro začínající podnikatele / Re:Jak založit franšízu
« Poslední příspěvek od FrantišekČerný kdy 18. 05. 2018, 07:39:48 »
Zprvu bych věnoval dostatek času zjištěním co vlastně od franšízingu očekáváte, co vám daná možnost může nabídnout a co hledáte a pak bych si prověřoval. Kontaktoval existující franšízy o které máte zájem a předložil jim své konkrétní plány, nebo jí sledoval jak tam ta práce probíhá a pak bych se spojil přímo s franšízorem. Nejdřív si všechno zjistěte sám, to vám vše ulehčí.
5
Volné fórum / Přeprodej zboží
« Poslední příspěvek od Lukáš kdy 17. 05. 2018, 12:25:16 »
Dobrý den,[/size]jsem OSVČ a plánuji přeprodávat zboží s ochrannou známkou (bižuterní komponenty) dovezené z USA, ovšem zakoupené u českého distributora (e-shopu).
Jaké právní náležitosti musím splnit při přeprodeji do jiných zemí EU a mimo EU? Je potřeba uzavřít s někým smlouvu? Předem díky za odpověď,


Lukáš
[/color]
6
Pro začínající podnikatele / Re:Co vše obnáší založení živnosti jako streamer/youtuber?
« Poslední příspěvek od David kdy 16. 05. 2018, 03:05:32 »
Je sice pěkné že si to přečetlo skoro 500 lidí,ale byl by někdo tak hodný a i mi odpověděl?
7
Volné fórum / dovoz potravin z uk do cr
« Poslední příspěvek od Tereza kdy 15. 05. 2018, 20:56:06 »
Dobry den. Odvadim dane v UK, kde ziji a pracuji. Rada bych dovazela potraviny do CR, kde bych je chtela prodat. Zakony jake zeme se na mne budou vztahovat? Kde budu odvadet dane z vydelku??
Dekuji za jakekoli informace a odkazy k procteni, jsem na tomto poli zelenac.
8
Volné fórum / odvolání jednatele s.r.o. ?
« Poslední příspěvek od Alda kdy 15. 05. 2018, 09:44:30 »

Dobrý den,


rád bych se zeptal na následující - s.r.o. má 4 společníky s obchodním podílem:


A: 50% jednatel
B: 17% jednatel
C: 17% pouze společník
D: 16% pouze společník


Může prosím jednatel B odvolat spolu s podporou společníků C+D jednatele A?


Ono totiž nastane situace, kdy jednatel A má obchodní podíl 50% a B+C+D, dohromady taktéž 50%,


děkuji za radu
9
Pro začínající podnikatele / Co vše obnáší založení živnosti jako streamer/youtuber?
« Poslední příspěvek od David kdy 14. 05. 2018, 15:35:10 »
Dobrý den chtěl bych se zeptat co všechno obnáší založení živnosti jako streamer/youtuber.


Mám ukončené zákl. vzdělání a tento rok maturuji (není 100% jisté jestli ji dám v 1,2 nebo třetím termínu). Chtěl bych si založit živnost jako na streamování a natáčení videí na YT,ale nechci jít po škole hned na vysokou školu tzn. Chci mít teď rok volno a pak až začít se studiem (vím že to lidi nedoporučují). Nejspíš bych se živil nějakou brigádou a u toho ve volných chvilkách streamoval, ale možná bych jen streamoval, v takovém případě se chci zeptat jak je to se zdravotním a sociálním když za mě nebude tyto věci odvádět zaměstnavatel, jak by tomu bylo pokud bych byl i brigádník. Musí živnostník vůbec platit zdravotní a sociální? Nebo se jen odvádí daň z příjmů (ať už z donatů nebo od různých firem jako např od YT google atd...) A ještě k danění příjmů. Slyšel jsem že jsou dvě varianty jedna že se udělá daňové vyúčtování jednou ročně kdy se zdaní všechny příjmy za minulý rok a druhá že se daní každý měsíc, existují obě? A pokud ano která by byla lepší a co musím vyřídit abych si nastavil buď první nebo druhou variantu?
PS: Předem se omlouvám za mou neznalost,ale pokud bych si tímto chtěl přividělávat nebo živit se, tak potřebuji pokud možno vysvětlit vše, abych pak kvůli neznalosti neměl problémy.
10
Volné fórum / Re:přijmutá služba v EU - neplátce DPH
« Poslední příspěvek od Marketa kdy 10. 05. 2018, 21:00:29 »
Dobrý den, myslím,ze se nemusíte stát plátcem, ale stane se z vás osoba identifikovana k dani a dph z přijaté služby z ciziny budete muset odvest
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama