reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: 1 ... 8 9 [10]
91
Start podnikání / Re:Co je považováno za zahájení podnikatelské činnosti
« Poslední příspěvek od Lada kdy 04. 11. 2017, 18:57:05 »
Zahájení je, když tu činnost začnete vykonávat - nabízet a prodávat své zboží / služby. Je jedno, jestli je to hlavní nebo vedlejší činnost.
92
Start podnikání / Co je považováno za zahájení podnikatelské činnosti
« Poslední příspěvek od l.e kdy 04. 11. 2017, 16:28:14 »
Dobrý den, mám dotaz, co je považováno za zahájení podnikatelské činnosti? Hodlám nabízet své výrobky na jednom prodejním portalu, byla by to vedlejší činnost. Děkuji
93
Start podnikání / Postup
« Poslední příspěvek od Rada J. kdy 04. 11. 2017, 13:58:54 »
Zdravím Vás


právě se chystám vytvořit takovou soc. síť která bude zaměřena jen na určité typy lidí.
Bude se jednat o globální soc. síť. A otázka zní mám založit  firmu první v ČR nebo USA ?


Díky za odpověď

94
Daně a účetnictví / Re:Zprostředkování nákupu
« Poslední příspěvek od Kamil kdy 04. 11. 2017, 12:36:43 »
Velice Vám děkuji!


Dám tedy příklad:


Zboží stojí 10 000 Kč.
Za zprostředkování si účtuji 200 Kč.
Zákazník tedy pošle 10 200 Kč na můj účet.


Já provedu nákup a poté vystavím fakturu, na které bude pouze jedna položka - zprostředkování nákupu 200 Kč.


Více úkonů není potřeba?


Děkuji Vám
95
Právo a zákony / Jednotková cena
« Poslední příspěvek od Robert kdy 03. 11. 2017, 23:47:26 »
Dobrý den, mám dotaz zda se povinnost označovat zboží jednotkovou cenou vztahuje i na krmivo a potřeby pro zvířata? Nikde jsem to bohužel nenašel. Děkuji.
96
Daně a účetnictví / Přechod ze sdružení na s.r.o.
« Poslední příspěvek od DANA kdy 03. 11. 2017, 14:14:30 »

Chtěla bych se zeptat, jak je nejjednodušší a nejvýhodnější přechod ze Sdružení Fo na s.r.o.?
Mohou si členové Sdružení rozebrat majetek pro vlastní spotřebu a potom ho vložit do s.r.o.? jak s DPH u Sdružení a asi nebudou odpisy
v s.r.o.
Prodej mi připadá příliš drahý.
97
Daně a účetnictví / Doučování a daňové přiznání
« Poslední příspěvek od Zuzana kdy 03. 11. 2017, 11:23:37 »
Dobrý den,
pracuji na hlavní pracovní poměr jako učitelka na ZŠ. Ve volném čase bych chtěla zahájit domácí doučování. Jednalo by se o 2hodiny týdně. Celkem za rok by to byl příjem cca 8000,-Kč. Musím řešit založení živnosti, jak je to s daňovým přiznáním k dani z příjmů FO?
Děkuji
98
Daně a účetnictví / Dovoz zboží z EU, prodej v ČR (náležitosti k prodeji)
« Poslední příspěvek od Marek kdy 03. 11. 2017, 10:40:50 »
Dobrý den,


chceme jako firma dovážet produkty z Německa a prodávat v ČR. Jedná se o elektroniku (konkrétně elektrické topení). Výrobce má Prohlášení o shodě i certifikát CE.


Moje otázka zní: Jsou potřeba pro prodej v ČR další dokumenty? Popřípadě jaké, nebo na jaký úřad bychom se měli s touto otázkou obrátit.


Děkuji
99
Daně a účetnictví / Re:Fakturace přepravy zboží do EU
« Poslední příspěvek od M.M. kdy 03. 11. 2017, 09:44:39 »
Dobrý den,

podle mého názoru ( a nejsem DP ), tak jak jsem pochopil váš dotaz, je vaší primární činností dodání zboží přičemž přeprava je součástí plnění hlavního. Podle mého názoru platí, že dodávky zboží které realizujete,  představují dominantní plnění a související doprava je pouze jeho vedlejší ( minoritní )  součástí, mělo by se tedy fakturovat dodání vč. dopravy ( protože nejste separátní přepravní společnost ) a to způsobem §64 ZDPH.

§ 64 ZDPH (1) Dodání zboží do jiného členského státu plátcem osobě registrované k dani v jiném členském státě, které je odesláno nebo přepraveno z tuzemska plátcem nebo pořizovatelem nebo zmocněnou třetí osobou, je osvobozeno od daně s nárokem na odpočet daně, s výjimkou dodání zboží osobě, pro kterou pořízení zboží v jiném členském státě není předmětem daně.
100
Daně a účetnictví / Fakturace přepravy zboží do EU
« Poslední příspěvek od Svá kdy 03. 11. 2017, 09:03:53 »
Dobrý den, dodáváme zboží do EU plátce plátci - §64, přepravní podmínka CPT, jedná se o několik dodávek v měsíci. Nyní si přeje odběratel, abychom nezahrnovali náklady na přepravu do jednotlivých faktur k dodávaným výrobkům, ale abychom dopravu fakturovali za všechny dodávky kumulovaně 1x za měsíc. Bude se při stejné dodací podmínce jednat o pořizovací náklady ke zboží (stále v §64), nebo v tomto případě se bude jednat o službu §9. Je tato podmínka vůbec v tomto případě správná? Poradíte mi prosím?   
Stran: 1 ... 8 9 [10]
Platby GoPay

reklama