reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Daně a účetnictví / Re:DPH
« Poslední příspěvek od Michal kdy Dnes v 12:17:40 »
Ještě jsem se chtěl zeptat pokud by tedy firma z Londýna měla na výstavu expozice budget 49000 eur a já výběrové řízení vyhrál, tak bych vlastně musel fakturovat 40 496 eur a oni vlastně odvedou navíc daň 8504eur a vejdou se do budgetu.


Je to tak?:-)

12
Start podnikání / Re:Vztahy mezi obchodníkem a dodavatelem
« Poslední příspěvek od M.M. kdy Dnes v 10:35:25 »
Dobrý den,

odpovědi na tyto otázky najdete v každé knížce či učebnici ekonomie pro SŠ a VŠ, mj. je to vaše seminární pr.
13
Daně a účetnictví / Re:DPH
« Poslední příspěvek od M.M. kdy Dnes v 10:32:59 »
to je jasné, nemyslel jsem to proti vám,  možná jsem to napsal příliš " tvrdě ( budu ještě pracovat na vyjadřovací empatii ) ",  ale já nezměním dané věci   

ať se daří
14
Start podnikání / Vztahy mezi obchodníkem a dodavatelem
« Poslední příspěvek od TomVT kdy Dnes v 10:24:53 »
Dobrý den,


jak fungují vztahy mezi obchodníkem a výrobcem (dodavatelem)? Proč se prodejci s výrobcem domlouvají na prodeji výrobcova zboží? Nemůžou zboží pouze koupit a prodat? Potřebují na to snad povolení od výrobce? (Tam jde asi o ochrané známky, že?) Nebo to taky dělají, protože z takových spoluprací vyplývají slevy apod.?
... Když se vrátím k tomu, zda obchodník nemůže jen produkt koupit a prodat, musí to tak vůbec být? Vím, že je ještě možnost komisního prodeje, ale je to jediná další možnost?


Píšu seminární práci na toto téma a myslím, že by mi zde někdo na tyto otázky mohl odpovědět.


Předem velmi děkuji!
15
Daně a účetnictví / Re:DPH
« Poslední příspěvek od Michal kdy Dnes v 10:24:36 »
Néé to nebylo nic proti Vám ani zákonu o DPH. Spíš jsem se jen ptal, zdali jsem tomu dobře porozuměl.
16
Daně a účetnictví / Re:DPH
« Poslední příspěvek od M.M. kdy Dnes v 10:20:00 »
Dobrý den,

lituji, ale co já s tím ?

a co s tím zákon o DPH ?
17
Daně a účetnictví / Re:DPH
« Poslední příspěvek od Michal kdy Dnes v 10:17:05 »
Děkuji moc. Ale pak to tedy znamená, že budu jako plátce diskriminován při výběrovým řízení? Protože jako s plátcem by měli navíc papírování?
18
Daně a účetnictví / Re:DPH
« Poslední příspěvek od M.M. kdy Dnes v 09:28:16 »
Dobrý den,

jako český plátce DPH poskytujete službu na odběratele v GB ( ještě jsou v EU ), jde li o firmu ( i když akt. neplátce ) jde o osobu povinnou k dani uskutečňující ekonomickou činnost a současně ( tyto podmínky musíte hodnotit současně ) jde o služby pořádání veletrhů ( tedy zde,  je místo plnění tam, kde se akce koná  - tz. daň bude odvedena v GB protože místo plnění je v GB )

Tedy v tomto případě budete jako český plátce účtovat bez DPH ( služby do EU ) systémem reverse charge, váš odběratel se musí registrovat v GB jako IO, a nahlásit vám DIČ pro daňové účely.  Je dobré je upozornit že potřebujete aby vám bylo doručeno Tz. ať se postarají o vyřízení DIČ ( VAT ID ) to musíte uvádět na FA v systému RCH.

Jedinou výjimkou ( to si ověřte ) je,  pokud by ta firma byla náhodou z neziskového sektoru ( nějaká forma neziskovek, škola, církevní instituce ) která neuskutečňuje ekonomické činnosti. To by potom jste musel účtovat s českou DPH, obdobně jako FA na nepodnikající občany z EU.
19
Daně a účetnictví / DPH
« Poslední příspěvek od Michal kdy Dnes v 09:02:40 »
Dobrý den,

jsem  český plátce a chtěl bych realizovat službu pro firmu z Londýna a neplátce dph. Služba se bude realizovat přímo v Londýně a týká se to výstavby stánků a jejich zařízení i včetně keteringu na veletrzích. Jak by to bylo prosím co se týče DPH při vystavování faktur?

Děkuji moc za radu

Michal
20
Start podnikání / Re:Oznámení o zahájení sam. výděleč. činnosti
« Poslední příspěvek od Lada kdy Včera v 19:37:06 »
To vás tedy pěkně natáhli...
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
Platby GoPay

reklama