reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 30 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Spočítejte: 88 + 10 se rovná:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: M.M.
« kdy: 09. 01. 2018, 11:53:37 »

Dobrý den,

to si nejsem jistý, v ČR máte nárok u kl. daň dokladu teprve dnem přijetí dokladu ( fyzickým ), myslím si,  že zde je to obdobné jako u systému přenosu tuzemských plnění, například u staveb a montáží, tety zadejte k DUZP. Budete tam muset zadat datum vystavení shodný s DUZP. Navíc on je to doklad roku 2017, evidováním do roku 2018 by jste ještě musela nákladově časově rozlišit v r. 2017 přes ID 5.../ 383 a rozpustit v 2018.  Navíc máte li také nárok odpočtu ( bez krácení) nedojde k žádné újmě ( je to systém +/- ) a je dáno pokynem GFŘ, že tam kde je odvod a současně plný nárok, je přípustné i pozdější zadání ( nedojde j újmě ) bez nutnosti opravných či dodat. DP.

Ale já bych zadal do roku 2017
Poslal: Nikol
« kdy: 09. 01. 2018, 10:58:31 »

Dobrý den,

[/size]prosím o radu, do kterého období zahrnout přijatou fakturu za službu od plátce EU (jsme plátci) s datem vystavení 02.01.2018 a datem uskutečněním 31.12.2017 ? Nejsem si v tomto případě jistá se samovyměřením DPH. Moc děkuji za odpověď. [size=78%][/size] 
Platby GoPay

reklama