reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jakub.F

Stran: [1]
1
Dobrý den,


jsme dvě OSVČ bez zaměstnanců. Společně pracujeme na vývoji softwaru a hledáme nejlepší a nejjedoduší právní rámec naší spolupráce. Původně jsme se zajímali o s.r.o, nicméně zdá se nám to pro naše potřeby zbytečně krkolomné. Jako druhá možnost nás napadla společnost bez právní subjektivity. Měli bychom pár otázek k této formě spolupráce:


  • Můžeme vystupovat společným jménem, tedy vytvořit jméno studia? Nypříklad XYZ - Software studio?
  • Rozumíme, že daně řešíme každý zvlášt, úplně stejně jako doposud. Zároveň můžem nadále uplaťnovat daňový paušál, minimálně do té doby dokud se jeden z nás nestane plátcem DPH, nebo nezačne vést účetnictví, pak bychom museli oba, je to tak?
  • Můžem smlouvou omezit nakládání s prostředky, resp vznik závazků? Jde nám o to, aby výdaje nad nějakou minimální částku museli být schváleny námi oběma, protože za zisk i ztrátu ručíme bezrozdílně.
  • Něco na co bychom si měli dát pozor a není na první pohled zjevné?
Děkujeme mockrát za odpovědi




Stran: [1]
Platby GoPay

reklama