reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Podnikání a zaměstnání na živnostenském úřadě  (Přečteno 1977 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Horak

  • Host
Dobrý den,  jsem zaměstnanec živnostenského úřadu a mám přerušenou živnost. Od nového roku v důsledku snížení platu bych si chtěl znovu obnovit živnost. Jsou nějaké pžekážky z hlediska legislativy ČR? Na našem úřadě mají někteří zaměstnanci obce ŽO aktivní a jde i o vedoucí odborů. Jak má vypadat případná žádost a odůvodnění. Moc děkuji za radu a pomoc.
Horák

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Dagmar Kučerová

  • redaktorka a odborný poradce
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 554
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re: Podnikání a zaměstnání na živnostenském úřadě
« Odpověď #1 kdy: 26. 11. 2010, 08:24:24 »
Dobrý den,

ve Vašem případě se jedná o omezení uvedená v § 303 zákoníku práce. Zaměstnanci uvedení v tomto paragrafu smějí podnikat pouze s předchozím písemným souhlasem zaměstnavatele, u něhož jsou zaměstnáni.

Zákoník práce nestanovuje náležitosti žádosti. V písemné žádosti o souhlas bych uvedla datum obnovení podnikání a specifikovala druh vykonávané činnosti.  Odůvodnění podle mého názoru není nutné.

Dagmar Kučerová  ::)
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz



 

Platby GoPay

reklama