reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Spor s firmou provozující automaty  (Přečteno 8433 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Marcela Kuzníková

 • Host
Spor s firmou provozující automaty
« kdy: 06. 05. 2014, 21:59:55 »
Dobrý den. Mám spor s firmou XY Do mé provozovny umístili výherní automaty a sepsali jsme smlouvu, v které se uvádí: Pronajímateli místa k provozu VLT náleží podíl ve výši 50% čistého výnosu VLT.
Výnosem se rozumí rozdíl mezi částkou vloženou a částkou vyplacenou za příslušný kalendářní měsíc. Čistým výnosem se rozumí: hrubý výnos VLT ponížený o správní poplatky, odvod na státní dozor a odvod na veřejně prospěšné účely. Dále jsou v této částce zahrnuty služby související s užíváním těchto prostor.
To by bylo v pořádku, ale automaty se několikrát dostaly do mínusového stavu a firma XY po mě požaduje ať jim zaplatím adekvátní část nákladu za příslušný měsíc. Ale při podpisu smlouvy jsem byla ústně ujištěna, že pokud jsou automaty v záporných číslech, vše hradí majitel těchto automatů. Nyní po mě chtějí doplatit 18000, kdy jsme se dostali do mínusu. Tomu se bráním. Prosím poraďte mi. Děkuji

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaOffline FABIAN & PARTNERS

 • Moderator
 • *****
 • Příspěvků: 124
  • Zobrazit profil
  • FABIAN & PARTNERS
Re:Spor s firmou provozující automaty
« Odpověď #1 kdy: 19. 05. 2014, 11:24:02 »
Dobrý den,   na tento dotaz je velice téžké odpovědět, jelikož nám není znám obsah celé smlouvy. Obecně lze říci, že pokud jste se ve smlouvě nezavázal hradit v případě záporných čísel ztrátu, nejste povinen majiteli automatů ze ztráty hradit ničeho. Pokud jste se k takové povinnosti však přímo zavázal, bude nutné smlouvě dostát a dodržet ji.   Z Vámi citovaného ustanovení smlouvy však povinnost hradit ztrátu nevyplývá. Co se týká ústního ujištění, i to druhou smluvní stranu zavazuje, přičemž má zejména interpretační význam k Vámi uvedenému ustanovení, avšak problém nastává s vymahatelností a s prokázáním takového prohlášení.   S ohledem na výše uvedené lze usuzovat, že právo je v tomto případě na Vaší straně.
FABIAN & PARTNERS, advokátní kancelář
Brno, Marešova 304/12, PSČ 602 00
Praha 1, Revoluční 8, budova B1, 2. patro, PSČ 110 00
ID datové schránky: 4s7unxn

www.fabianpartners.cz
www.pohledavkyonline.cz
www.spravaspolecnosti.cz 

Platby GoPay

reklama