reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Poskytovatel náhradního plnění  (Přečteno 9184 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ok3

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Poskytovatel náhradního plnění
« kdy: 08. 04. 2014, 11:16:19 »
Dobrý den,
V zákoně 435/2004 Sb. se píše
"...odebíráním výrobků nebo služeb od osob se zdravotním postižením, které jsou osobami samostatně výdělečně činnými a nezaměstnávají žádné zaměstnance, nebo zadáváním zakázek těmto osobám,..."

Mohu tedy být poskytovatel náhradního plnění pokud mám OSVČ pouze jako vedlejší činnost ?
Mám průkaz ztp/p a pobírám invalidní důchod třetího stupně.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline FABIAN & PARTNERS

  • Moderator
  • *****
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • FABIAN & PARTNERS
Re:Poskytovatel náhradního plnění
« Odpověď #1 kdy: 15. 04. 2014, 13:46:48 »
Nepřímou formou zajištění pracovního uplatnění osob se zdravotním postižením je odebírání výrobků nebo služeb od zaměstnavatelů zaměstnávajících převážně (tj. více než z 50 %) osoby se zdravotním postižením nebo zadávání zakázek těmto zaměstnavatelům. Pro tuto formu se vžilo označení „náhradní plnění“, které však není přesné, neboť se jedná o rovnocenný způsob plnění povinného podílu.
 
Dalším subjektem, od kterého je možné odebírat výrobky nebo služby anebo kterému je možné zadávat zakázky, je osoba samostatně výdělečně činná, která je sama osobou se zdravotním postižením a není zaměstnavatelem, tzn. nezaměstnává žádné zaměstnance. Přitom nehraje žádnou roli, zda vykonáváte hlavní samostatně výdělečnou činnost nebo vedlejší samostatně výdělečnou činnost. U osob se zdravotním postižením se navíc předpokládá, že budou vykonávat pouze vedlejší samostatně výdělečnou činnost, jelikož z § 9 odst. 6 zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, ve znění pozdějších předpisů, vyplývá, že samostatná výdělečná činnost se považuje za vedlejší samostatnou výdělečnou činnost, pokud OSVČ zároveň v kalendářním roce pobírala invalidní důchod.
FABIAN & PARTNERS, advokátní kancelář
Brno, Marešova 304/12, PSČ 602 00
Praha 1, Revoluční 8, budova B1, 2. patro, PSČ 110 00
ID datové schránky: 4s7unxn

www.fabianpartners.cz
www.pohledavkyonline.cz
www.spravaspolecnosti.cz



 

Platby GoPay

reklama