reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Provozovna v rodinném domě zkolaudovaném k bydlení  (Přečteno 9700 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petr Slovák

• Host
Provozovna v rodinném domě zkolaudovaném k bydlení
« kdy: 31. 03. 2014, 14:57:30 »
Rodinný dům je zkolaudován k bydlení, ne k podnikání. Majitel tohoto rodinného domu mně jej pronajme pro účely podnikání - kanceláře, provozovna, výdejní místo pro internetový obchod. Ve smlouvě bude uvedeno, že mi to pronajímá právě k tomotu účelu. Komu hrozí případný postih (hrozí-li vůbec někomu) za to, že mám provozovnu v nemovitosti zkolaudované k bydlení?

Doma podniká přece spousta profesí (účetní, programátoři, ...), takže kde je rozdíl v tom, pro jaké podnikatelské účely již musí být zkolaudováno k podnikání?
A pokud on mi to pronajal k podnikání, tak je mou povinností si od něj vyžádat kolaudační rozhodnutí a ověřit si to? Nebo to není mou povinností a já podnikám v dobré víře na základě smlouvy. A je to tedy jen a pouze jeho problém?

Reklama

• Stálý člen

reklama

Janča

• Host
Re:Provozovna v rodinném domě zkolaudovaném k bydlení
« Odpověď #1 kdy: 02. 07. 2019, 07:56:31 »
Dobrý den, jak jste to prosím nakonec vyřešil? Mě čeká brzo vlastně úplně to samé. Dům jsem si pronajala tady i s rodinou k celoročnímu bydlení. Ale k tomu tam chci mít provozovnu e-shopu a podnikat. Bojím se, abych s tím neměla nějaké problémy, když stavba není zkolaudována k podnikání.

Platby GoPay

reklama