reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: DPH- přijetí služby ze Slovenska  (Přečteno 14964 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re: DPH- přijetí služby ze Slovenska
« Odpověď #15 kdy: 24. 09. 2011, 08:37:04 »
Ale to už jsem tady psal.

§ 108 odst. 1 písm. c) je napsáno že samovyměřit daň musím pokud přijmu službu od "zahraniční osoby neusazené v tuzemsku"

§ 108 odst. 2 pak definuje "zahraniční osobu neusazenou v tuzemsku" jako
a) zahraniční osoba povinná k dani (tj. jakýkoliv podnikatel mimo EU),
b) osoba registrovaná k dani v jiném členském státě (tj. plátce DPH v jiném státě EU).

Vy v § 69 odst. 2 máte rozdíl od našeho ustanovení § 108 odst. 1 písm c) a § 108 odst. 2, že se samozdaňují všechny služby. U nás se od neplátců DPH z EU nezdaňují.

A jinak důležitá zkušenost ... i když systém DPH v rámci EU je stejný, tak jednotlivé zákony jsou rozdílné.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



 

Platby GoPay

reklama