reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Exekuce  (Přečteno 9193 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Miroslav Adlt

 • Host
Exekuce
« kdy: 18. 03. 2014, 08:33:16 »
 V bytě, který je v mém vlastnictví, bydlí můj přítel. Bydlí bez nájemní smlouvy a zadarmo. Má zde trvalé bydliště. V současné době mu hrozí exekuce. Je nějak ohrožen exekucí i můj byt? Děkuji za odpověď. Miroslav Adlt

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaOffline FABIAN & PARTNERS

 • Moderator
 • *****
 • Příspěvků: 124
  • Zobrazit profil
  • FABIAN & PARTNERS
Re:Exekuce
« Odpověď #1 kdy: 01. 04. 2014, 10:58:16 »
Dobrý den,   byt, coby nemovitá věc, která není ve vlastnictví povinného (dlužníka), ohrožen exekucí majetku povinného není. Pokud však má povinný v tomto bytě hlášený trvalý pobyt, je zde riziko v případě provedení mobiliární exekuce, tj. exekuce prodejem movitých věcí. Pokud se totiž exekutorovi nepodaří uspokojit pohledávku oprávněného (věřitele) jiným způsobem, přistupuje se zásadně právě k mobiliární exekuci, a to zejména tam, kde má povinný hlášený trvalý pobyt. Může tak nastat situace, kdy vykonavatel soudního exekutora “navštíví” Váš byt za účelem označení movitých věcí za účelem jejich budoucího prodeje, neboť bude mít důvodně za to, že tyto věci jsou ve vlastnictví povinného. Pro zmírnění rizika, že takto budou označeny i Vaše věci, doporučuji ke všem takovým věcem dohledat doklady prokazující, že jsou ve Vašem vlastnictví a nikoli ve vlastnictví povinného. V případě, že by byly přesto pro účely exekuce označeny i Vaše věci, bude nutné bránit se proti takovému jednání prostřednictvím vylučovací žaloby.
FABIAN & PARTNERS, advokátní kancelář
Brno, Marešova 304/12, PSČ 602 00
Praha 1, Revoluční 8, budova B1, 2. patro, PSČ 110 00
ID datové schránky: 4s7unxn

www.fabianpartners.cz
www.pohledavkyonline.cz
www.spravaspolecnosti.cz 

Platby GoPay

reklama