reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Autorské právo a licencování  (Přečteno 1594 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jakub Stach

  • Host
Autorské právo a licencování
« kdy: 11. 02. 2014, 02:14:02 »

Dobrý den,


jsem tvůrcem komerčního webového projektu a řeším otázku autorského práva a licencování. Můj projekt nabízí mému klientovi možnost vytvořit si vlastní webové stránky skrze online editor bez nutnosti znát programovací techniky .


Předpokládám, že klienti budou chtít na svých webových stránkách, vytvořených mým systémem, využívat k ilustračním účelům (hlavička webu, pozadí stránky, obrázek k produktu,...) také obrázky. Proto bych rád můj projekt rozšířil o možnost, kdy si náš klient bude moci vybrat obrázek z naší, systémové, foto banky, kterou hodlám naplnit obrázky poskytované pod licencí Creative Commons BY (CC BY 3.0), tudíž k volnému užití pouze s uvedením autora (a dalších nezbytností plynoucích z licence CC BY).


K tomuto tématu bych měl několik dotazů:


1) Licence ukládá, že je třeba uvést autora snímku, název snímku, verzi licence a odkaz na licenci jako takovou, nicméně pokud se nepletu tak není specifikováno KDE mají být tyto informace uvedeny (např. v oblasti maximálně 10 cm vzdálené od místa použití obrázku). Velice rád autora uvedu i se všemi náležitostmi, jde pouze o to, že ve většině případů, jako je třeba použití daného obrázku jakožto hlavičky webu, je značně nevhodné (působí rušivě) uvádět autora snímku v bezprostřední blízkosti tohoto snímku. Situaci bych řešil tak, že bych autora snímku včetně všech náležitostí uvedl v souboru, na který bych odkazoval v patičce daného webu, kde byl obrázek použit. Jednalo by se o uspokojivé naplnění licenční podmínky?


2) Mnoho serverů, poskytujících obrázky zdarma pro volné použití uvádí, že je obrázky povoleno využívat pro komerční použití, nicméně, že je zakázáno je přeprodávat. Mohu je tedy používat ve výše zmíněném projektu, když obrázek či fotografie jako taková slouží pouze jako doplněk (viz použití uvedené výše) jiného, komerčního, produktu? Podmínku přeprodeje si vykládám tak, že bych se na konkrétním obrázku či fotografii, získané zdarma, obohatil jejím přímým prodejem.


Mnohokrát děkuji za odpovědi.Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama 

Platby GoPay

reklama