reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Účet OSVČ  (Přečteno 9843 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Vít Martinec

  • Host
Účet OSVČ
« kdy: 04. 02. 2014, 16:09:15 »
Dobrý den, je možné aby OSVČ fyziká osoba měla účet, který se používá pro podníkání vedený na jiné jméno? Tj. neodporuje to zákonu?

Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline FABIAN & PARTNERS

  • Moderator
  • *****
  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
    • FABIAN & PARTNERS
Re:Účet OSVČ
« Odpověď #1 kdy: 06. 02. 2014, 10:46:56 »
Dobrý den,

ustanovení § 420 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník definuje 
podnikatele jako osobu vykonávající činnost pod vlastním jménem a na 
vlastní účet. Toto ustanovení ovšem nevylučuje možnost vést svoje finanční 
prostředky přes bankovní účet někoho jiného. Aby takto vedený účet však 
neodporoval zákonu je potřeba, aby splňoval několik podmínek. Základem je 
samozřejmě, aby osoba na kterou je účet zřízen byla skutečná nikoliv 
fiktivní, musíte mít možnost přístupu k tomuto účtu (upraveno v obchodních 
podmínkách konkrétní banky), dále je nutné, aby bylo možné tento účet 
spojit s Vaší osobou jako podnikatele. Pro potřeby finančního úřadu, 
sociálního zabezpečení, zákonného pojištění a další musíte uvést jaký účet 
budete ke své podnikatelské činnosti používat. V neposlední řadě vlastník 
účtu Vám musí udělit souhlas s takovým využitím jeho účtu, čímž uděluje 
souhlas aby finanční prostředky na účtu byly například výše zmíněným 
úřadům v případě jakéhokoliv problému přístupné. Je tedy třeba si 
uvědomit, že v případě například dlužné daně se finanční úřad nebude 
zabývat tím, zda jsou finanční prostředky na účtu z podnikatelské činnosti 
či nikoliv a vezme si co dlužíte. Takový souhlas budete muset prokázat.

Pokud budete mít zájem tuto dohodu pro potřeby společného účtu připravit, 
doporučuji Vám učinit tak formální cestou. V případě zájmu se můžete 
obrátit přímo na naši advokátní kancelář, která pro Vás veškeré podklady 
připraví.
FABIAN & PARTNERS, advokátní kancelář
Brno, Marešova 304/12, PSČ 602 00
Praha 1, Revoluční 8, budova B1, 2. patro, PSČ 110 00
ID datové schránky: 4s7unxn

www.fabianpartners.cz
www.pohledavkyonline.cz
www.spravaspolecnosti.cz



 

Platby GoPay

reklama