reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Čerpání dovolené v případě výpovedi ke konci února  (Přečteno 1822 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Pavel

  • Host
Dobry den,

chtel jsem se zeptat na Vas nazor jak je to s cerpani dovolene, kdyz jsem podal vypoved a budu v praci do konce unora 2014. Tj. to je 42.
Vybral jsem si 1,5 dne nahradniho volna (porod) a dale 2 dny dovolene. Mam narok jeste na 2 dny dovolene? (tj. 1/12 z celkove dovole) a nebo mam narok jen na  dny, ktere jsem si jiz vybral.

V zakone je:
Zaměstnanci, jemuž nevzniklo právo na dovolenou za kalendářní rok ani na její poměrnou část, protože nekonal v kalendářním roce u téhož zaměstnavatele práci alespoň 60 dnů, přísluší dovolená za odpracované dny v délce jedné dvanáctiny dovolené za kalendářní rok za každých 21 odpracovaných dnů v příslušném kalendářním roce. Ustanovení § 212 odst. 1 věty druhé platí i zde.

Tj. kdybych koncil v lednu - mam narok na 2 dny, v unoru -> 2 dny celkem, v breznu -> 6 dnu celkem.
Proc jsem tak znevyhodneny, kdyz koncim v unoru?

Dekuji za odpovedi
Pavel

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Ivana Zezulová

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
Re:Čerpání dovolené v případě výpovedi ke konci února
« Odpověď #1 kdy: 05. 02. 2014, 04:23:01 »
V čem vidíte znevýhodnění?

Pro vznik nároku na dovolenou je nutné odpracovat alespoň 60 pracovních směn.
Vy odpracujete (započte se i náhradní volno + dovolená) jenom 42 směn.

Proto Vám vznikne nárok pouze na dovolenou za odpracované dny.
Ve Vašem případě půjde o 2/12 roční výměry dovolené.

Je-li u Vašeho zaměstnavatele roční výměra 20 dnů dovolené, máte nárok na 3,5 dne dovolené.
Při roční výměře 25 dnů by nárok činil 4 nebo 4,5 dne dovolené (podle toho, jak zaměstnavatel dovolenou zaokrouhluje).


Offline Ivana Zezulová

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
Re:Čerpání dovolené v případě výpovedi ke konci února
« Odpověď #2 kdy: 05. 02. 2014, 04:25:28 »
Čerpání dovolené určuje zaměstnavatel. Pokud Vám čerpání dovolené do konce února neumožní,
proplatí Vám nevyčerpanou část dovolené spolu s poslední výplatou po skončení zaměstnání.

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


 

Platby GoPay

reklama