reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Garant  (Přečteno 6063 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Adéla

  • Host
Garant
« kdy: 10. 01. 2014, 10:34:11 »
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat ohledně Garanta na prodlužování řas, jelikož všude čtu něco jiného a ŽÚ taky trvdí něco jiného. Chtěla bych si udělat kurz na Prodlužování řas, nejsem kosmetička, takže garanta bych měla-slečnu co je kosmetička, také provádí prodlužování řas a již garantem je. Takže bych se chtěla zeptat, pokud si udělám kurz, garanta mám-tedy jako odpovědného zástupce ( když já nejsem kosmetička) budu tuto činnost moci vykonávat v salonu oficiálně??Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamapetr.cizek2

  • Host
Re:Garant
« Odpověď #1 kdy: 12. 01. 2014, 21:28:07 »
Dobrý den,

ano, je to možné. Dle živnostenského zákona ustanovený odpovědný zástupce odpovídá za řádný provoz živnosti a za dodržování živnostenskoprávních předpisů. Tuto odpovědnost má odpovědný zástupce vůči podnikateli. I při ustanovení odpovědného zástupce je výkon činnosti podnikání prováděn samotným podnikatelem, případně jím určenými zaměstnanci. Povinností odpovědného zástupce je dohlížet, aby výkon činnosti byl prováděn řádně, tj. podle pravidel odbornosti pro danou činnost, a s dodržováním živnostenskoprávních předpisů. V případě zjištění nějaké nesprávnosti má odpovědný zástupce podnikatele na takové porušení upozornit.

Pro legální výkon podnikání je proto nutné z Vaší strany získat příslušné živnostenské oprávnění a  v případě, že sama nemáte kvalifikaci potřebnou k výkonu činnosti, musíte k výkonu dohledu nad řádným výkonem této činnosti ustanovit odpovědného zástupce.

S pozdravem

Petr Čížek
ZalozFirmu.cz


 

Platby GoPay

reklama