reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daň z nemovitosti  (Přečteno 2033 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jan Polák

• Host
Daň z nemovitosti
« kdy: 08. 01. 2014, 08:17:35 »
Dobrý den, od r. 2000 jsme byl vlastníkem bytové jednotky v Praze a vůbec si neuvědomuji, že bych kromě prvního roku vlastnictví platil daň z nemovitosti.
V loňském roce jsem byt prodal a pořídil jiný, taktéž v Praze a uvědomil jsem si tuto skutečnost, že mě určitě placení Daně z nemovitosti nemine.

Můžete mi prosím poradit na jaký úřad se obrátit s touto věcí. rád bych vše uhradil i zpětně, ale vyhnul se případnému penále nebo pokutě.

Děkuji Vám

S pozdravem
Jan Polák

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Jan Molín

• Moderator
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Daň z nemovitosti
« Odpověď #1 kdy: 09. 01. 2014, 12:09:52 »
Dobrý den pane Poláku,

je-li předmětem daně nemovitost, pak obecně platí, že ke správě daní je místně příslušný správce daně, v jehož obvodu územní působnosti se nemovitost nachází (viz. § 13 daňového řádu). Daňové přiznání tedy podáte na finančním úřadě, resp. na jeho územním pracovišti podle umístění nemovitosti.

Finanční úřad, resp. územní pracoviště můžete vyhledat například zde:
http://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/organy-financni-spravy/uzemni-pracoviste/vyhledavani-up

Přeji Vám hezký den.

S pozdravem
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/

Platby GoPay

reklama