reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Dohoda o provedení práce  (Přečteno 2524 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

alena

  • Host
Dohoda o provedení práce
« kdy: 20. 12. 2013, 10:15:14 »
Dobrý den,


musí zaměstnanec, který je zaměstnán na dohodu o provedení práce, je za něj, přestože si vydělal 9000,- , placena srážková daň a nepodepsal prohlášení, přiznávat příjem u finančního úřadu? Jak postupovat, když firma 6 měsíců místo zálohové daně platila daň srážkovou? děkuji Alena



Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Dohoda o provedení práce
« Odpověď #1 kdy: 14. 01. 2014, 23:10:46 »
Dobrý den,

z Vašeho dotazu není zcela zřejmé, jakou částku měsíčně činila odměna zaměstnance z dohody o provedení práce. Z dotazu rozumíme, že odměna zaměstnance činila 9 000,- Kč. Bohužel z dotazu není zřejmé, zda se jedná o jediné příjmy fyzické osoby za rok 2013. Proto naše odpověď nemůže zachytit všechny daňové dopady.

Pro rok 2013 platilo, že při překročení částky 5 000 Kč měsíčně (i u dohod u provedení práce) - nebo při podpisu prohlášení k dani - měla být odvedena záloha na daň. Pokud se jednalo o příjem z dohody o provedení práce nepřevyšující 5 000 Kč měsíčně (a zaměstnanec nepodepsal prohlášení), zaměstnavatel byl povinen srazit a odvést tzv. srážkovou daň.

Pokud zaměstnavatel postupoval chybně a namísto zálohy na daň odváděl srážkovou daň, doporučuji požádat správce daně o převedení částek na účet zálohové daně.

Z pohledu zaměstnance obecně platí, že příjmy zdaněné srážkovou daní není nutné uvádět do daňového přiznání.

U fyzické osoby je současně nutné prozkoumat, zda mu vznikne povinnost podat daňové přiznání podle § 38a zákona o daních z příjmů. V některých případech současně může požádat zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování.

Přeji Vám hezký den.

S pozdravem
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama