reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Výpověď z pracovního poměru  (Přečteno 2778 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Alena

• Host
Výpověď z pracovního poměru
« kdy: 18. 12. 2013, 15:11:51 »
 Dobrý den. Chci se zeptat na několik otázek odlední výpovědí z pracovního poměru.
Dnes jsem označila svému přímému nadřízenému, že ke konci tohoto měsíce chci dat výpověď z pracovního poměrů.  Hned jsem byla zděšena jeho reakci. Řekl, že MUSIM ukončit pracovní poměr dohodou a to hned ke konci měsíce. Že v žádném případě nepřistoupí na 2 měsíční výpovědní lhůtu. Mam z minulého roku asi 20 dnů dovoleny, což jsem chtěla vybrat během výpovědní doby. Muže mně zaměstnavatel přinutit odejít na dohodu i když nechci? Taky mě vyhrožoval, že na další 2 měsíce mě přesune z mé pracovní pozice na jinou. Muže toto zaměstnavatel udělat ve výpovědní době? Předem děkuji za odpověď, Alena

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re:Výpověď z pracovního poměru
« Odpověď #1 kdy: 18. 12. 2013, 16:37:39 »
Dohoda je dvoustranný právní akt. Pokud to nepodepíše, tak vás k ničemu nutit nemůže a musí vám dát výpověď včetně výpovědní doby a odstupného. Ovšem realita bývá taková, že na vás prostě začne tlačit psychicky atd atd.

Offline Ivana Zezulová

• Závislák
    • Zobrazit profil
Re:Výpověď z pracovního poměru
« Odpověď #2 kdy: 19. 12. 2013, 12:32:36 »
Dnes jsem označila svému přímému nadřízenému, že ke konci tohoto měsíce chci dat výpověď z pracovního poměrů.  Hned jsem byla zděšena jeho reakci. Řekl, že MUSIM ukončit pracovní poměr dohodou a to hned ke konci měsíce. Že v žádném případě nepřistoupí na 2 měsíční výpovědní lhůtu.

Váš nadřízený nemá co rozhodovat o tom, zda zaměstnavatel bude či nebude dodržovat zákoník práce.
Normálně dejte písemnou výpověď, ale přeskočte svého nadřízeného.
Výpověď doručte vedení firmy nebo do podatelny. Převzetí výpovědi si nechte potvrdit na kopii výpovědi.
Chcete-li skončit 28. února 2014, musíte výpověď doručit do 31. 12. 2013 včetně.

Může mně zaměstnavatel přinutit odejít na dohodu i když nechci?.

Zaměstnavatel Vás sice k ničemu nutit nesmí, ale v praxi to bývá tak, jak uvádí pan Říha.

Mam z minulého roku asi 20 dnů dovoleny, což jsem chtěla vybrat během výpovědní doby.

Čerpání dovolené určuje zaměstnavatel. Bude-li Vás zaměstnavatel potřebovat v práci, nemusí Vám čerpání dovolené v průběhu výpovědní doby umožnit. Pak by Vám musel nevyčerpanou dovolenou proplatit po skončení zaměstnání.

... Taky mě vyhrožoval, že na další 2 měsíce mě přesune z mé pracovní pozice na jinou. Muže toto zaměstnavatel udělat ve výpovědní době?

Nemůže. Zaměstnavatel je povinen Vám po celou dobu trvání zaměstnání přidělovat sjednaný druh práce,
a to v místě, jež máte v pracovní smlouvě sjednáno jako místo výkonu práce.

Bez Vašeho souhlasu Vás nesmí převést na jinou práci ani přeložit do jiného místa.

Redakční tip

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama