reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: DPH u nájmu nebytových prostor  (Přečteno 14766 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jan Smutný

  • Host
DPH u nájmu nebytových prostor
« kdy: 06. 12. 2013, 10:04:58 »
Dobrý den,
mám od obce pronajatou část kulturního domu jako hospodu a obec se stala plátcem
DPH takže mě k nájmu připočítavají 21%. Já nejsem plátce DPH a podle všech diskuzí co
mám pročtené jsem osvobozen od DPH u nájmu. Když jim to řeknu, tak mě odpálkují stím,
že oni jsou plátci a tak postupují podle zakona a nazdar. Nevíte někdo jak to tedy je?
Děkuji. Smutný

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re:DPH u nájmu nebytových prostor
« Odpověď #1 kdy: 06. 12. 2013, 11:19:48 »
Oni rozhodně nepostupují dle zákona - cituji § 56:

(3) Nájem pozemků, staveb, bytů a nebytových prostor je osvobozen od daně. Osvobození se nevztahuje na krátkodobý nájem stavby bytů a nebytových prostor, nájem prostor a míst k parkování vozidel, nájem bezpečnostních schránek nebo trvale instalovaných zařízení a strojů. Krátkodobým nájmem stavby, bytů a nebytových prostor se rozumí nájem, popřípadě včetně vnitřního movitého vybavení či dodání elektřiny, tepla, chladu, plynu nebo vody, nejdéle na 48 hodin nepřetržitě.
(4) Plátce se může rozhodnout, že u nájmu pozemků, staveb, bytů a nebytových prostor jiným plátcům pro účely uskutečňování jejich ekonomických činností se uplatňuje daň.

Jednoznačně obec nemůže použít ustanovení dle odst. 4, ale musí postupovat dle odst 3. Takže DPH neplatit a pokud by tvrdili své, tak to řešit přes finanční úřad.


 

Platby GoPay

reklama