reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Kopie rodného listu dítěte  (Přečteno 3162 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Zdeněk Houzar

• Host
Kopie rodného listu dítěte
« kdy: 02. 12. 2013, 09:54:31 »
Dobrý den. Personální oddělení po mě chce kopii rodného listu mého dítěte, aby mi upravili daňové zvýhodnění na dítě do platu. Já jim nechci dát kopii, pouze jim dám možnost zkontrolovat údaje z originálu. Tvrdí, že to potřebují pro kontrolu z FÚ. Dále má zaměstnavatel v pracovním řádu stanovenou prémii x Kč za narození dítěte a tu podmiňují donesením kopie rodného listu dítěte. Pokud bude FÚ po mě chtít doložit a předložit originály dokladů, tak to udělám. Nebráním se tomu nechat zaměstnavatele zkontrolovat údaje z originálu, který jim rád donesu.
Prosím poraďte, jak mám postupovat. Má zaměstnavatel právo vyžadovat kopii rodného listu dítěte, nebo mu musí stačit nahlídnutí do originálu dokumentu a opsání a zkontrolování údajů i pro kontrolu z FÚ ? Má potom zaměstnavatel právo dávat do Pracovního řádu takovéto podmínky ? Může vyplacení prémie podmínit kopií rodného listu ? Mají právo vyžadovat kopie dokladů a dále je uchovávat a za jakých okolností ? Jakou váhu má zkopírovaný doklad ?

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama