reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Zcizení databáze provozovatelem webové aplikace  (Přečteno 1170 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Miroslav Zvolský

  • Host
Zdravím všechny,
jsme občanské sdružení, které bylo 2011-2012 oficiálním provozovatelem komunitního serveru. Byli jsme (zřejmě) v podstatě účelově založeni autorem databázové aplikace a vlastníkem domény na internetu. Asi šlo o motivaci lidí pro zdání práce na společném díle nebo vlastník aplikace a domény časem změnil názor.
V roce 2012 rezignoval na vedení sdružení a ke konci roku nás vypověděl a doménu s nezměněnou vlastní aplikací používá sám. Data, jejichž se cítíme být vlastníkem, protože vznikala přistoupením uživatelů na naše obchodní podmínky, nepředal.
Byli jsme v pasti tím, že na serveru zůstalo množství připravovaných akcí a že na tomtéž serveru jsme evidovali (historickým vývojem) i finance akcí.
Nyní se krize vyhrotila, osamostatnili jsme se napsáním vlastních aplikací a převodem podstatných dat přímo z webového rozhraní, takže se můžeme ptát, zda
- je naše domněnka o vlastnictví všech dat do roku 2012 a našich finančních dat do dneška (listopad 2012) správná,
- jak by bylo vhodné postupovat (což ne nutně uděláme, ale pomohlo by nám to třeba snížit tlaky, které na nás vyvíjí),
- o jakou legislativu bychom se mohli opřít - v případě, že data nepředá, a v případě, že finanční data nepředá i smaže (poškodí/zničí)
Díky za názor....

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama 

Platby GoPay

reklama