reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Autorské právo / licence  (Přečteno 2634 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Pepa

  • Host
Autorské právo / licence
« kdy: 02. 11. 2013, 20:42:28 »
Dobrý den,
chci se zeptat, jestli existuje nějaká databáze, kde je uvedeno jaké texty, loga, obrázky se nesmí používat pro komerční účely? (prakticky se mi jedná o potisk textilu a potřebuji vědět, jaká loga a obrázky nesmím použít, i když si je sám vytvořím). Např. Nike, adidas, honda atd. mají svoji značku a název někde zaregistrovaný a nikdo je nesmí používat, mě zajímá kde je to zaregistrované. Především potřebuji vědět, jestli můžu vědět zda můžu prodat vlastně vytvořený textil s potiskem názvu nějaké známé kapely, filmu, seriálu.


Doufám, že jsem dotaz položil dost srozumitelně a najde se někdo, kdo zná odpověď =)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaOffline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re:Autorské právo / licence
« Odpověď #1 kdy: 02. 11. 2013, 22:41:34 »
Srozumitelné to je ... jenom to řeknu takto - nic co jsi nevytvořil ty sám nemůžeš jako potisk trička použít. Užití jakéhokoliv díla (ať už se jedná o obrázek nebo logo) musí požádat jeho autora nebo vlastníka licence. A zřejmě za to zaplatíš.

Takže udělej si vlastní obrázek, vyfoť vlastní fotku, udělej vlastní návrh loga ... a to si dej na tričko dle libosti. Ostatní je předmětem autorských práv.


 

Platby GoPay

reklama