reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Výpověď smlouvy  (Přečteno 9609 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jana Schifauerová

 • Host
Výpověď smlouvy
« kdy: 01. 11. 2013, 13:39:15 »
Dobrý den, prosím o radu jak postupovat v případě, že chci vypovědět smlouvu za placenou prezentaci na internetu a firma (dodavatel) nereaguje na zasílané emaily ani nepřebírá poštou doporučeně zaslaný dopis s výpovědí, nelze se s ním nijak spojit. Má nárok mi fakturovat další inzerci, přestože o ni již nemám zájem. Děkuji.

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaOffline FABIAN & PARTNERS

 • Stálý člen
 • ***
 • Příspěvků: 124
  • Zobrazit profil
  • FABIAN & PARTNERS
Re:Výpověď smlouvy
« Odpověď #1 kdy: 06. 11. 2013, 09:51:54 »
 Dobrý den,
 
výpověď smlouvy je jednostranný právní úkon směřující k zániku smlouvy. Obecně platí, že, aby byl tento právní úkon účinný, musí být doručen druhé smluvní straně. Zákon však nevylučuje, aby si smluvní strany způsob doručování písemností upravily ve smlouvě. Smluvní úprava doručování potom bude mít přednost před zákonem. Strany si tak mohou například ve smlouvě stanovit, že výpověď je účinná dnem doručení druhé smluvní straně, nebo dnem, kdy druhá smluvní strana odmítne zásilku s výpovědí převzít, nebo ke dni skončení úložné doby u pošty s tím, že pro doručení platí okamžik, který nastane nejdříve. Pokud není doručování písemností smluvně upraveno, musí být výpověď doručena druhé smluvní straně, aby nastaly právní účinky spojené s jejím doručením (běh výpovědní lhůty, zánik smlouvy). V případě tedy, že není výpověď druhé smluvní straně doručena, není výpověď účinná. Pokud nemáte způsob doručování ve smlouvě upraven, doporučuji zaslat druhé smluvní straně výpověď prostřednictvím pošty s tzv. dodejkou, na základě které následně zjistíte, zda byla zásilka doručena, který den, případně i ve kterou hodinu a minutu. V případě však, že druhá strana zásilku s výpovědí nepřevezme, nebude výpověď účinná, smluvní vztah bude nadále trvat a dodavatel Vám bude oprávněn fakturovat další inzerci. V takové situaci nezbývá nic jiného, než se snažit doručit výpověď dodavateli jinou cestou, vždy tak, aby nebyl pochyb o jejím doručení.   
 
FABIAN & PARTNERS, advokátní kancelář
Brno, Marešova 304/12, PSČ 602 00
Praha 1, Revoluční 8, budova B1, 2. patro, PSČ 110 00
ID datové schránky: 4s7unxn

www.fabianpartners.cz
www.pohledavkyonline.cz
www.spravaspolecnosti.cz 

Platby GoPay

reklama