reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Přefakturace služeb na klienta  (Přečteno 19343 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Olga

  • Host
Přefakturace služeb na klienta
« kdy: 17. 10. 2013, 09:19:17 »
Dobrý den,
mám dotaz ohledně přefakturace služeb na konečného klienta. Jedná se mi o to, že společnost plátce DPH vystavuje konečnému klientovi fa za služby (ubytování, stravování, atd.) + služby (masáže, kosmetické služby, apod.,) které jí dodává neplátce DPH, ten je přímo dodá konečnému klientovi. Faktura je ale vystavena plátcem DPH a jednou z jejích položek jsou právě i tyto služby, které dodal neplátce. Lze uplatnit při přefakturaci paragraf 36 ZDPH odst. 11? To znamená, že se služba na faktuře objeví bez DPH jen jako přefakturace? Děkuji za odpověď. Olga

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Přefakturace služeb na klienta
« Odpověď #1 kdy: 25. 10. 2013, 10:42:02 »
Dobrý den,
 
přefakturace je obecně vždy předmětem DPH (vychází se ze zásady, jako by bylo poskytováno samotné plnění), přičemž jedinou výjimkou jsou případy popsané v ustanovení § 36 odst. 11 zákona o DPH. Musí být splněny tyto podmínky:
- není uplatněn nárok na odpočet daně na vstupu,
- částka je přefakturována bez přirážky hotelu,
- je účtována na průběžných položkách, na účtech účtové třídy 3,
- služba by měla být poskytnuta "jménem a na účet jiné osoby".
 
Ministerstvo financí České republiky pojem "jménem a na účet" chápe velice extenzivně v tom smyslu, že se jedná o plnění pro jinou osobu účtované přes rozvahové účty. Klade tak důraz spíše na to, že plnění je poskytováno na účet jiné osoby a zcela opomíjí druhou část této podmínky, že plnění musí být zároveň poskytnuto "jménem jiné osoby".

Záleží tedy na konkrétních okolnostech, na konkrétních smluvních ujednáních mezi klientem a hotelem. Laicky řečeno, pokud masáž poskytuje "hotel" jako součást svých služeb, pak poskytuje zdanitelné plnění, které podléhá dani. Pokud masér poskytuje své služby přímo zákazníkovi a hotel je jen "platební zprostředkovatel", pak by bylo podle našeho názoru možné postupovat dle ustanovení § 36 odst. 11 zákona o DPH v případě splnění všech výše uvedených podmínek.
 
Přeji Vám hezký den.

S pozdravem
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama